Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Wszyscy stoją, tylko audi nie może

Warszawa

Kontakt 24Kierowca jedzie chodnikiem wzdłuż Emilii Plater

Kierowca srebrnego audi najwyraźniej był już zmęczony staniem w piątkowych, popołudniowych korkach. I choć te zastały go na wąskiej, śródmiejskiej ulicy, znalazł sposób. Pojechał chodnikiem, między drzewami i pieszymi. Nagranie tego "wyczynu" otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sytuacja miała miejsce w Śródmieściu, tuż przed skrzyżowaniem Emilii Plater ze Wspólną. Kierowca audi poruszał się tą pierwszą ulicą, w kierunku placu Politechniki. Jak się później okazało, z zamiarem skrętu we Wspólną.

Na nagraniu widzimy, że nie był w stanie znieść faktu, że piesi przemieszczają się szybciej od niego i postanowił... dołączyć do nich na chodniku. Jedną grupę niemal zepchnął z chodnika na jezdnię, po czym odważnie włączył się do ruchu i pognał w kierunku niemniej zakorkowanej ulicy Chałubińskiego.

Według Reportera 24, który wysłał nam film, do zdarzenia doszło w piątek około godziny 18.15. Korek na Emilii Plater miał powstać ze względu na śmieciarkę, która zablokowała ruch. Autor nagrania przyznał, że sprawy nie zgłosił na policję. Uznał, że ta i tak nie podjęłaby interwencji.

kw/r