Wrzeciono pod warstwą błota

fot. Paweł/warszawa@tvn.pl
fot. Paweł/warszawa@tvn.pl

- Pękła rura na skrzyżowaniu Szegedyńskiej i Wrzeciono. Trzeci raz. Woda wylewa się na ulicę. Na osiedlu nie ma wody - napisał na warszawa@tvn.pl internauta Paweł. Wodociągowcom udało się usunąć awarię przed 16.00.

Najpierw woda, potem błoto - część ulicy Wrzeciono nieprzejezdna po awarii. Dodatkowo na parkingu woda podmyła kostkę i powstała dziura.

- Zgłoszenie dostaliśmy o 7.15. Na miejscu są nasi pracownicy – dowiedzieliśmy się po 7.00 na pogotowiu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Bez wody

- Pękła rura o średnicy 150 mm. 8 okolicznych bloków nie ma wody - informował o 8.00 z miejsca awarii reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Pracownicy MPWiK prowadzili w pobliżu inne prace, dzięki czemu bardzo szybko udało im się dojechać na miejsce - dodaje Marcinczak.

Pierwsza ekipa MPWiK odłączyła dopływ wody, ale - jak poinformował rano w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik MPWiK, Roman Bugaj, na miejsce wysłano dodatkowych pracowników, którzy rozpoczną usuwanie awarii. - Jeżeli nie będzie komplikacji, to uporamy się z nią do godziny 15.00 i woda znów popłynie z kranów - mówił Bugaj.

Niestety awaria jest bardzo poważna i jej skutków nie udało się usunąć do 15.00. - Jesteśmy na etapie wymieniania pękniętego przewodu. Rura pękła na długości 4,5 metra- poinformował o 15.00 Bugaj. - Mieszkańcy nie będą mieli wody do godziny 18.00- dodał.

Okazało się jednak, że wodociągowcom udało się usunąć skutki awarii i przed 16.00 woda wróciła do kranów.

Będzie nowa rura

- W przeciągu dwóch lat rura pękła tu trzeci raz. Chyba już czas na nową - zwraca uwagę internauta Piotr.

- Sieć wodociągowa jest najbardziej narażona na awarie, gdy temperatura przechodzi przez 0 stopni. Tak było w ostatnich dniach - wyjaśnia Bugaj. Jak dodaje, prace nad nowa instalacją są w toku. - Od 2007 roku zanotowaliśmy 4 awarie na tym przewodzie - przyznaje. - W związku z tym został on zakwalifikowany do wymiany. Prace są prowadzone od 12 grudnia - tłumaczy.

Jak informuje MPWiK, wykonawcy udało się już położyć 400 metrów nowego przewodu. Zostało jeszcze 70. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na początku marca woda popłynie już nowymi rurami - mówi Bugaj.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

Mapy dostarcza Targeo.pl

wp/mz

Pozostałe wiadomości