Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wraca mróz. W nocy nawet 14 stopni poniżej zera

TVN Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

W nocy z soboty na niedzielę trzeba przygotować się na atak mrozu. Słupki rtęci pokażą wtedy -14 st. C. Minusowe temperatury nie odpuszczą także przez najbliższe dni. Wszystko wskazuje na to, że śnieg, który zasypał Warszawę, szybko nie stopnieje.

Na początku weekendu warszawiakom dały się we znaki silne opady śniegu. W niedzielę trzeba za to przygotować się na powrót siarczystego mrozu. Jak zapowiadają synoptycy TVN Meteo tej nocy termometry w stolicy mogą wskazać nawet -14 st. C.

Nieco lepiej będzie w dzień, choć słupki rtęci także będą wskazywać ujemne temperatury. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. -5˚C. Wiatr północno-zachodni, słaby. Ciśnienie w Warszawie około południa 1008hPa, rosnące - tak ma wyglądać pogoda w niedzielę.

Najpierw pogodnie, potem śnieżnie

Zimowa aura nie opuści nas również w przyszłym tygodniu. Poniedziałek i wtorek zapowiadają się pogodnie, choć z temperaturą około -5 st. C. Mniej słońca będzie za to w środę. Wtedy też może spaść śnieg, do 1 cm. Termometry wskażą -6 st. C. Opadów śniegu trzeba spodziewać się także w czwartek. Okresami może go spaść do 1-2 cm. Do tego dojdzie niższa temperatura -7 st. C. CZYTAJ WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

Na taką pogodę powinni szczególnie uważać kierowcy. Na drogach może być ślisko, dlatego warto zaplanować więcej czasu na podróż i odśnieżanie samochodu. O tym, jak poważne utrudnienia może spowodować padający śnieg, warszawiacy mieli okazję przekonać się w piątek. Problemy dotknęły przede wszystkim komunikację miejską. CZYTAJ WIĘCEJ: Atak zimy w stolicy. Poważne problemy miała komunikacja miejska, w korkach utknęły też auta osobowe.

ran/jk/r,ec

Autobusowy korek w Al. Ujazdowskich
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl