Wola: zamiast parkingu biblioteka pod chmurką

Warszawa

urząd dzielnicy WolaBiblioteka pod chmurką

Niecodzienna zmiana na Woli. Parking koło dzielnicowego ratusza zmienił się w... plenerową bibliotekę. Urząd nie przedłużył umowy z dotychczasowym dzierżawcą. Zamiast tego, postawił na warsztaty dla mieszkańców i atrakcje dla dzieci.

Przez ostatnie lata na placu obok wolskiego ratusza działał prywatny, płatny parking. - W tym roku władze dzielnicy podjęły decyzję, żeby nie przedłużać umowy najmu i oddać ten teren w jakiejś formie mieszkańcom - informuje Mariusz Gruza, rzecznik prasowy Woli. Jak dodaje, działka ma nieuregulowaną sytuację prawną: - Są roszczenia do tego terenu i z tego powodu nie mogliśmy podjąć decyzji o trwałych inwestycjach. Urzędnicy i pracownicy wolskiej biblioteki wpadli na pomysł, żeby na placu zorganizować letnią bibliotekę pod chmurką.

- W najbliższych dniach pojawi się tam zieleń, a biblioteka przygotowała bogaty program animacji - zapowiada z kolei Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy.

Przeniosą się do Afryki

Biblioteka będzie działać do końca sierpnia. Będzie można w niej wziąć udział m.in. w nieodpłatnych zajęciach literackich, plastycznych oraz muzycznych. Zrelaksować się na leżaku, pufie, czytając lub grając w gry planszowe. Jednym z tematów zajęć będzie "Przygoda na Czarnym Lądzie".

- Każdy będzie mógł stworzyć pracę, której tematem przewodnim będzie Afryka. Do dyspozycji będą farby, wałki, pędzle, dzięki którym powstaną m.in. mapa Afryki, las tropikalny, afrykańskie bębny oraz latawce. Przeniesiemy się również do wioski bohaterów książki Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" - zapowiada Anna Grędzińska, dyrektor biblioteki publicznej w w Dzielnicy Wola. Biblioteka będzie działać w poniedziałki i piątki w godzinach 9 - 15.30, a we wtorki, środy i czwartki w godzinach 12 - 19. alex/r