Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wodociągowcy zamknęli Spacerową. Awaria. "Wypływ dość duży"

Warszawa

Na Spacerowej pracują służby MPWiKArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Na Spacerowej doszło do dużej awarii wodociągowej. Na miejscu pracują służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Jezdnia w kierunku Puławskiej jest wyłączona z ruchu. Nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie skutków awarii.

Jak mówi nam rzeczniczka MPWIK Marzena Wojewódzka, do awarii doszło na wysokości rosyjskiej ambasady w piątek rano. - Wypływ był dość duży. Średnica magistrali wynosi 30 centymetrów. Dlatego nasze służby w porozumieniu ze służbami miejskimi zdecydowały się zamknąć fragment ulicy - informuje.

Zamknięta jezdnia

- Zamknięty jest odcinek Spacerowej, od Belwederskiej do Goworka w kierunku Puławskiej. Dwa pasy w przeciwnym kierunku są czynne - precyzuje Wojewódzka.

Rzeczniczka zapewnia, że mieszkańcy nie mieli przerw w dostawie wody. Podkreśla też, że sama awaria została przez pracowników MPWiK naprawiona. Pozostało usunięcie jej skutków, co nie wiadomo ile potrwa.

- Będziemy wykonywali nawodnienia i próby szczelności. Będziemy też sprawdzać nawierzchnię jezdni i to, w jakim stopniu została uszkodzona i jak duże prace należy wykonać, by ją naprawić. Trudno określić kiedy zostanie puszczony ruch - podsumowuje nasza rozmówczyni.

Komunikacja na objazdach

W związku z awarią kierowcy i pasażerowie muszą przygotować się na duże utrudnienia. Na nowe trasy skierowano też autobusy komunikacji miejskiej.

- 119 (tylko w kierunku krańca RAKOWIECKA-SANKTUARIUM): WIŚNIOWA GÓRA - … - Chełmska - Dolna - Puławska – Rakowiecka - … - RAKOWIECKA-SANKTUARIUM;

- 131, N31 i N81 (tylko w kierunku krańca DW. CENTRALNY): SADYBA/BRANICKIEGO – … – Gagarina – Belwederska – Dolna – Puławska – Waryńskiego – … – DW. CENTRALNY;

- 167, 168 (tylko w kierunku krańców ZNANA/SPARTAŃSKA): SIEKIERKI-SANKTUARIUM/WITOLIN – … – Gagarina – Belwederska – Dolna – Puławska – Rakowiecka – … – ZNANA/SPARTAŃSKA;

- 501, 519, 522 (tylko w kierunku krańca DW. CENTRALNY): STEGNY/WILANÓW (POWSIN-PARK KULTURY)/ BRANICKIEGO – … – Sobieskiego – Dolna – Puławska – Waryńskiego – … – DW. CENTRALNY;

Zawiesza się funkcjonowanie przystanku SPACEROWA 04.

"Na trasach objazdowych obowiązują wszystkie napotkane przystanki dla linii dziennych. Na trasach objazdowych linii przyśpieszonych obowiązuje tylko pierwszy przystanek na trasie objazdowej" informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Takie poprowadzenie objazdów może powodować poważne utrudnienia na Dolnej, szczególnie w poniedziałkowy poranek.

kw/pm