Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  "Wodna pułapka" oznakowana

  TVN Warszawa


  Feralny rów z wodą, z daleka wyglądający jak fragment jezdni, został oznakowany. To efekt sytuacji z przedpołudnia, gdy w rowie wylądowała furgonetka.

  Wszystko działo się u zbiegu ulic Czerwona Droga i Orłów Piastowskich, na jezdni w kierunku Gierdziejewskiego. Gdy dotarł tam nasz reporter, w rowie leżał samochód dostawczy. - Dwoma kołami na ulicy, dwoma w rowie - opisywał Marcinczak. I dodawał, ze według okolicznych mieszkańców to nie pierwszy taki przypadek. - Rów jest głęboki na 60-70 centymetrów i regularnie zalewany wodą - mówił Marcinczak na podstawie informacji od mieszkańców.

  Zrobią barierkę

  Zalany wodą rów z daleka wygląda po prostu jak fragment asfaltu. Nic więc dziwnego, że kierowcom zdarza się o niego zahaczyć. A wtedy nieszczęście gotowe. Po tym, jak opisaliśmy tę sytuację, drogowcy udali się na miejsce i oznakowali niebezpieczny fragment drogi.

  - Miejsce zostało tymczasowo zabezpieczone. Wydział infrastruktury wydał zlecenie firmie, która na co dzień zajmuje się oznakowaniem w naszej dzielnicy, by wzdłuż rowu zamontować barierę ochronną - poinformowała Agata Cesarek, rzeczniczka prasowa dzielnicy Ursus.

  - Po wpadnięciu samochodu do rowu i przyjeździe TVN raptem możliwe stało się oznaczenie tego rowu co było niewykonalne dla służb gminnych - zauważa internauta podpisujący się bywalec tej okolicy.

  bf/roody