Woda zalała Wólczyńską. "Samochody po progi w wodzie"

Warszawa

Woda zalała ul. Wólczyńską przy biurowcu PKO. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. - Samochody brodzą po progi w wodzie - zaalarmował jeden z naszych internautów. - Sytuacja jest już opanowana, ruch odbywa się normalnie - uspokajają wodociągowcy.

Nagrania z zalanej ulicy dostaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformował rzecznik MPWiK Roman Bugaj, do awarii doszło ok. godz. 17.40. – Awarii uległa magistrala wodociągowa znajdująca się pod trawnikiem przy na wysokości ul. Wólczyńskiej 133. Wypływ wody został już zatrzymany. Nie ma włączeń wody w okolicznych budynkach – przekazał po godz. 18 Bugaj.

Były utrudnienia w ruchu

Jak poinformował rzecznik, woda, która zalała jezdnię, spłynęła już do kratek ściekowych. - Ruch odbywa się normalnie – dodał.

Przez około pół godziny kierowcy musieli się jednak liczyć ze sporymi utrudnieniami. – Samochody po progi brodzą w wodzie – alarmował przed godz. 18 internauta Baranek9.

Jak dowiedzieliśmy się w MPWIK, w najbliższym czasie wodociągowcy rozpoczną naprawę magistrali. – Znajduje się ona pod trawnikiem, dlatego prace nie spowodują utrudnień w ruchu samochodowym i pieszym – zapewnił Bugaj.

To już kolejna taka awaria na Wólczyńskiej. W kwietniu pod skrzyżowaniem z ul. Nocznickiego pękła rura:

Duża awaria wodociągowa
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

jk/r