Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Ulice

Woda odpompowana. "Doszło do kolejnej awarii"

Ulice

Tak wypompowano wodę z torowiska
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plTak wypompowano wodę z torowiska

Na rogu ulic Rembielińskiej i Bartniczej zalane było torowisko. Do 16.00 tramwaje nie jeździły w obie strony. Bez wody były też dwa dziesięciopiętrowe bloki.

O awarii poinformował nas internauta, pisząc na warszawa@tvn.pl - Zalane torowisko na ul. Rembielińskiej tuż przed 14.00 - napisał Andrzej. Informację potwierdziły miejskie służby. - Doszło do awarii przewodu o średnicy 200 mm pod ul. Rembielińską, wzdłuż torowiska - mówił Roman Bugaj z Miejskiego Przediębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji po 14.00.

Bloki i bazarek bez wody

Wodę z torowiska udało się wypompować kilka minut przed 16.00 i po kilku minutach tramwaje wróciły na ul. Rembielińską. MPWiK podstawiło beczkowóz, ponieważ bez wody zostały dwa dziesięciopietrowe bloki przy ul. Bolesławickiej 22 i 24.

- Za wcześnie, by mówić kiedy uda się przywrócić wodę w mieszkaniach - powiedział w środę o 16.00 Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

W czwartek rano wody w blokach nadal jednak nie było. - Doszło do kolejne awarii na tym samym przewodzie. Nasze służby pracują nad jej usunięciem - powiedziała w czwartek chwilę po godz. 9 Marzena Wojewódzka z MPWiK. - Na razie ciężko ocenić, kiedy to się stanie - dodaje.

Po godz. 13 MPWiK poinformowało, że woda do obu bloków została już puszczona.

Przed 14.00 woda zalała ul. Rembielińską na odcinku około 100 metrów. Tramwaje nie jeżdziły w obu kierunkach i skierowane były na objazdy. Na ul. Rembielińskiej ruch aut odbywał się wahadłowo. Woda na torowisku miała głębokość około 15 cm. Częściowo zalała również parking samochodowy.

Zalane torowisko na ul. Rembielińskiej
Zalane torowisko na ul. RembielińskiejDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
Zalana ul. Rembielińska
Zalana ul. RembielińskaAndrzej /warszawa@tvn.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA NA KONTAKCIE 24

lata/roody

Pozostałe wiadomości