Wizyta Trumpa: tu nie parkuj, bo wywiozą twój samochód

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plUtrudnienia w stolicy

Wtorek to pierwszy dzień ograniczeń i utrudnień związanych z wizytą prezydenta USA w Warszawie. Trzeba patrzeć na znaki, bo w wielu miejscach pojawiły się zakazy parkowania, a auta będą odholowywane.

We wtorek nie wjedziemy już na plac Krasińskich, a przy wielu innych ulicach w Śródmieściu kierowcy nie mogą już zostawić samochodów. Jeżeli to zrobią - ich auta zostaną odholowane. Zakazy dotyczą miejsc parkingowych, zatok i chodników.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH

TUTAJ NIE PARKUJ:

Od wtorku do czwartku parkować nie wolno na:

- Żwirki i Wigury na całej długości od Lotniska Chopina do Wawelskiej, - Krzyckiego na całej długości, - Raszyńskiej na całej długości, - placu Zawiszy na całej powierzchni - w Alejach Jerozolimskich na odcinku od Raszyńskiej do mostu Poniatowskiego, - Emilii Plater od Alei Jerozolimskich do Nowogrodzkiej, - Nowogrodzkiej od Emilii Plater do Chałubińskiego, - Chałubińskiego od Nowogrodzkiej do Alei Jerozolimskich (tylko strona wschodnia, przy hotelu), - parkingu przy skrzyżowaniu Emilii Plater i Nowogrodzkiej, - parkingu od strony Nowogrodzkiej (wzdłuż ściany budynku hotelu, nad wjazdem na parking podziemny), - parkingu pod wiaduktem Chałubińskiego w rejonie skrzyżowania z Alejami Jerozolimskimi, - al. 3 Maja na całej długości wraz z parkingami pod mostem Poniatowskiego, - estakadach wjazdowych i zjazdowych na most Józefa Poniatowskiego, - Wisłostradzie od mostu Poniatowskiego do Sanguszki, - Krakowskim Przedmieściu od Królewskiej do Miodowej (dotyczy także parkingów), - Ossolińskich na całej długości, - Tokarzewskiego-Karaszewicza na całej długości (dotyczy także parkingu przy siedzibie Dowództwa Garnizonu Warszawa), - Królewskiej od Krakowskiego Przedmieścia do Marszałkowskiej, - Marszałkowskiej na odcinku od al. Jerozolimskich do pl. Bankowego, - Andersa na odcinku od pl. Bankowego do ul. Muranowskiej, - Muranowskiej, - Świętojerskiej, - Sanguszki, - Konwiktorskiej, - Belwederska od drogi wewnętrznej przy hotelu (łączącej Belwederską ze Spacerową) do Spacerowej, - Spacerowa od Belwederskiej do drogi wewnętrznej przy hotelu (tylko strona wschodnia, przy hotelu), - Prusa na całej długości, - Konopnickiej od Prusa do parkingu na tyłach hotelu, - pl. Trzech Krzyży - droga łącząca ulice Wiejską i Prusa z placem.

Infolinia

Ratusz zachęca, by wszelkie pytania kierować do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

"Szczególnie zachęcamy do skorzystania z Warszawskiego Systemu Powiadomień. Bieżące komunikaty o zmianach i wydarzeniach w mieście dostępne są poprzez powiadomienia SMS i bezpłatną aplikację Warszawa 19115" - czytamy w komunikacie.

Swoją infolinię w dniu wizyty prezydenta Trumpa uruchomi też stołeczna policja. Pod numerem 22 603 80 38 policjanci będą udzielać informacji o aktualnych utrudnieniach.

1000 śmietników usunięte TVN24
wideo 2/3

kz/r