Mięso i poroże na poboczu. Tak doszło do kolizji na Wisłostradzie

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
ab, mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tak wyglądało zderzenie skody i sang jangawarszawa@tvn.pl
wideo 2/2
Zderzenie na Wisłostradzie

Dwa samochody osobowe zderzyły się na Wisłostradzie. Jeden z naszych czytelników przesłał nam nagranie zderzenia z kamerki samochodowej. Widać na nim, jak kierowca skody uderza w terenowego ssangyonga, a ten wpada na bariery i obraca się tuż przed maską innego samochodu.

Do zdarzenia doszło o godzinie 12.05, kilkaset metrów przed ulicą skrzyżowaniem z ulicą Gwiaździstą. – Zderzyły się skoda i ssangyong – przekazał Rafał Retmianiak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. – Podczas zmiany pasa skoda zawadziła o drugie auto i wybiła je z toru jazdy. Najpierw uderzyło w prawą barierkę, potem w lewą, a ostatecznie stanęło tyłem do kierunku jazdy – relacjonował. I dodał, że z samochodu wysypało się przewożone w nim mięso. - Wypadło też poroże, wszystko leży na poboczu – opowiadał.

Uderzył w barierki, obrócił się tuż przed maską innego samochodu

Relację Zielińskiego potwierdziło wideo przesłane nam przez jednego z czytelników. Jechał on tuż za samochodami biorącymi udział w kolizji i nagrał ich jazdę jeszcze przed zderzeniem.

Na samym początku nagrania widzimy, jak kierowca skody wyprzedza samochód poruszający się środkiem jezdni - wjeżdża na prawy pas tuż za ssangyonga i po manewrze wyprzedzania, agresywnie wraca na środkowy pas. Potem zjeżdża na skrajną prawą stronę. W tym czasie ssangyong praktycznie cały czas, oprócz chwilowego zjechania na środek jezdni, porusza się lewym pasem.

W pewnym momencie oba samochody znajdują się na równej wysokości i jednocześnie zaczynają zjeżdżać na środkowy pas. Jadą tak chwilę obok siebie. Lewy pas jest wolny, prawym zaś jedzie inny samochód, więc kierowca skody nie ma jak zjechać na prawo. W pewnym momencie odbija w lewo zahaczając ssangyonga w prawą, tylną część. Ten zjeżdża na prawo, uderza w barierki, po czym obraca się tuż przed maską hamującego auta. Ostatecznie terenówka zatrzymuje się po lewej stronie jezdni.

Oddalił się z miejsca zdarzenia

Jak informował nasz reporter, kierowca skody początkowo oddalił się z miejsca zdarzenia, ale po 40 minutach znowu pojawił się na Wisłostradzie.  

Na miejscu pracowały policja, straż pożarna i pomoc drogowa. Policjanci zapewnili, że nikomu nic się nie stało. Skrajnie lewy pas był zamknięty. Po godzinie 13 korek w stronę centrum miał ponad dwa kilometry długości.

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab, mp/r