Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Wilanów: budują wagę dla samochodów

Ulice


Trwa budowa miejsca do ważenia samochodów. Przy skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Vogla inspektorzy transportu drogowego będą mogli sprawdzić ciężar pojazdu.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, trwają ostatnie prace związane z przebudową jezdni serwisowej. Wykonano już nawierzchnię betonową, jak i zjazdy z zatoki autobusowej w ulicę i z jezdni serwisowej w Przyczółkową.

Będą ważyć pojazdy

Miejsce do ważenia pojazdów to równa powierzchnia z korytkami umożliwiającymi zamontowanie sprzętu, który inspektorzy transportu drogowego wożą ze sobą. Inspektorzy do dyspozycji mają samochody i motocykle. Włączają się do ruchu i wyłapują pojazdy, które ich zdaniem mogą być przeładowane.

W przypadku, kiedy waga wykaże, że pojazd jest przeładowany, inspektorzy transportu drogowego nakładają mandaty, które mogą wynieść nawet do 120 tysięcy zł.

Waga preselekcyjna

Ustawa o drogach publicznych nakłada na zarządcę drogi obowiązek przygotowania miejsc do ważenia pojazdów. W zeszłym roku Zarząd Dróg Miejskich zamontował na ul. Pułkowej wagę preselekcyjną.

Jest to jeden punkt pomiarowy z czterema czujnikami oraz pętlami indukcyjnymi zatopionymi w nawierzchni obu pasów.

ZDM/su//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości