Większe korki w Jana Pawła? Inżynier bada sytuację

fot. TVN24
| Fakty TVNfot

Nie bezpośrednie sąsiedztwo Świętokrzyskiej a okolice kina Femina - to tam są największe korki po wyłączeniu z ruchu fargmentów ulic w centrum miasta. - Cykl świateł w al. Jana Pawła powinien być wydłużony- piszą internauci na forum tvnwarszawa.pl.

Od soboty(11.06) ul. Świętokrzyska i Prosta zostały zamknięte na dwa i pół roku. Wszyscy spodziewali się ogromnych korków. Warszawa jest jednak bardziej elastyczna niż się wydawało i jak narazie nie odnotowano większych, niż zawsze, zatorów.

Najgorzej w al. Jana Pawła

Jak na razie najgorsza sytuacja panuje w porannym szczycie w al. Jana Pawła. Skrzyżowanie z Solidarności co jakiś czas się blokuje. Powód? Według kierowców to zmieniony cykl sygnalizacji świetlnej powoduje zatory. Miejski Inżynier ruchu potwierdza, że zmiana sygnalizacji była.

- Ostatnia zmiana sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności z Jana Pawła miała miejsce w nocy z 10 na 11 czerwca. Obecnie zaobserwowaliśmy utrudnienia głównie w relacji skrętów w lewo z północnego oraz południowego wlotu skrzyżowania - informuje biuro Janusza Galasa, Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Na Grzybowskiej nie jest lepiej

Zmiana cyklu świateł miała też miejsce na skrzyżowaniu Jana Pawła z Grzybowską.

- Powodem zmian było zakładane znaczne natężenia ruchu autobusowego wzdłuż ul. Grzybowskiej. - potwierdza Miejski Inżynier Ruchu. - Przyczyniło się to do nieznacznego skrócenia sygnału zielonego na wlotach al. Jana Pawła, co wpłynęło na obniżenie ich przepustowości- czytamy w piśmie wysłanym do tvnwarszawa.pl.

Pod lupą inżyniera

Te dwa skrzyżowania, jak i wszystkie objęte czasową organizacją ruchu, związane z budową drugiej linii metra, poddawane będą częstym kontrolom- informuje biuro inżyniera. - W najbliższych kilkunastu dniach prowadzone będą obserwacje sytuacji umożliwiające podjęcie dalszych decyzji, co do wdrożonej czasowej organizacji ruchu - dodaje.

Mapy dostarcza Targeo.pl

as/ec

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty TVN

Pozostałe wiadomości