Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wieczorny korek na Nowym Świecie. Rusztowanie blokowało prace

Warszawa

Andrzej Rejnson /Tvnwarszawa.plWodociągowcy zajęli pas Nowego Światu

We wtorek po południu na Nowym Świecie wodociągowcy zajęli prawy pas ruchu przy Empiku, co powodowało utrudnienia dla kierowców i komunikacji miejskiej. Rura doprowadzająca wodę do budynku uległa awarii. W naprawie przeszkadzała... noga rusztowania.

W środę rano na miejsce pojechał nasz reporter. - Po utrudnieniach nie ma śladu. Ruch odbywa się bez przeszkód - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Wieczorny korek

To, że nie każdy może wjechać na ten odcinek Traktu Królewskiego, wcale nie zapewniało bezproblemowego przejazdu. We wtorek, na wysokości Empiku, prawy pas zajęła ekipa wodociągowców.

- W kierunku ronda de Gaulle'a utworzył się korek. Stoją w nim głównie autobusy i taksówki - donosił przed 18.00 dziennikarz tvnwarszawa.pl Andrzej Rejnson.

Jak dodał, korek zaczynał się przed ulicą Chmielną.

Nie mogli ruszyć rusztowania

- Tuż przed rondem jest zwężony pas - przyznał Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Empik zgłosił brak ciśnienia wody. Do awarii doszło na przyłączu - wyjaśnił.

Uszkodzoną rurę trzeba było naprawić. Trwa jednak remont elewacji budynku i na przeszkodzie stanęła... noga rusztowania.

- W miejscu, gdzie jest konieczność wykonania wykopu, stoi rusztowanie. W ciągu dzisiejszego wieczora zapadnie decyzja, czy uda się je przesunąć - poinformował Bugaj.

Wodociągowcy musieli rozkopać chodnik i część jezdni, żeby usunąć awarię.

wp/mz//su/mz