Wieczorem zwężą Marszałkowską

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

We wtorek wieczorem Marszałkowska będzie zwężona o jeden pas w obu kierunkach w rejonie skrzyżowania ze Świętokrzyską - poinformował Ratusz. Utrudnienia są związane z przebudową podziemnej infrastruktury przez wykonawcę metra.

Jak informowali urzędnicy, Marszałkowska miała zostać zwężona o godz. 18.00. Na razie jednak kierowcy wciąż mogą korzystać z trzech pasów w każdą stronę.

Na zachodniej jezdni w rejonie skrzyżowania z ul. Świętokrzyską wyłączony zostanie prawy pas. Kierowcy jadący w kierunku Alej Jerozolimskich będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu (środkowy i lewy).

Wyłączony z ruchu będzie także jeden pas (prawy) wschodniej jezdni ulicy pomiędzy ul. Sienkiewicza a ul. Świętokrzyską.

Przy Królewskiej nadal zwężenie

Nadal zawężona będzie również zachodnia jezdnia na niewielkim fragmencie za skrzyżowaniem z ul. Królewską, na wysokości ul. Próżnej (to zwężenie zniknie w lutym). W tym miejscu znajduje się komora kanalizacyjna, która musi zostać przebudowana.

Na tej samej wysokości zawężona zostanie dodatkowo jezdnia wschodnia (w stronę pl. Bankowego). Tutaj kierowcom pozostaną dwa pasy ruchu. Utrzymana będzie możliwość wjazdu i wyjazdu z ul. Rysiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia. Spowodowana jest przebudową podziemnej infrastruktury w ramach budowy stacji Świętokrzyska - centralnego odcinka II linii metra.

Największe utrudnienia od maja

Największe utrudnienia będą jednak od maja do czerwca. Wtedy z Marszałkowskiej - na odcinku od Królewskiej do Al. Jerozolimskich - znikną samochody, autobusy i tramwaje. Pod skrzyżowaniem z ulicą Świętokrzyską zacznie się budowa fragmentu stacji przesiadkowej, a na placu Defilad powstanie strefa kibiców na Mistrzostwa Europy. Ta ostatnia zniknie po zakończeniu turnieju, czyli na początku lipca.

Marszałkowska zostanie ponownie otwarta dopiero w połowie września, gdy metro zakończy swoje prace. Do tego czasu Tramwaje Warszawskie wyremontują też torowisko.

bf/mz