Więcej kolizji niż pijanych kierowców

Marcin Gula/ tvnwarszawa.plPotrącenie przy Towarowej

W Wigilię i Boże Narodzenie w Warszawie i w okolicach stolicy doszło do ponad 40 kolizji i 6 wypadków. Od soboty funkcjonariusze zatrzymali ponad 30 pijanych kierowców.

Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w środę rano. Na ul. Towarowej kobieta została śmiertelnie potrącona przez tramwaj.

We wtorek jedna osoba została ranna na Wale Miedzeszyńskim, gdzie zderzyły się dwa samochody. Obaj kierowcy twierdzą, że mieli zielone światło.

Z kolei na Wybrzeżu Szczecińskim daewoo matiz wylądował na barierkach. Tym razem nikomu nic się nie stało.

Łącznie przez ponad dwa dni (od poniedziałku do środy do godz. 9.00) policja odnotowała ponad 40 koplizji i 6 wypadków.

Na podwójnym gazie

Od soboty funkcjonariusze zatrzymali ponad 30 pijanych kierowców.

– Biorąc pod uwagę, że dane dotyczą nie tylko Warszawy, ale i okolicznych powiatów, to nie są złe. Były takie dzielnice, w których do teraz nie zatrzymano żadnego nietrzeźwego kierowcy, m.in. Żoliborz, Wola i Ochota – informuje Robert Opas z biura prasowego stołecznej policji. Najwięcej pijanych kierowców policja zatrzymała poza stolicą: w Wołominie, Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim.

Powroty ze świąt

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zachowanie bezpiecznej prędkości. – Szczególnie dziś, kiedy zaczną się powroty ze świąt. Nasze patrole oczywiście pojawią się na drogach prowadzących do Warszawy – zapowiada Opas.

par

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości