Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Wiatr zniszczył wielką reklamę. Płachtę trzeba było ściągnąć

  TVN Warszawa

  Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plDo zdarzenia doszło przy trasie S8

  Wiatr zerwał ogromną reklamę przy trasie S8. Strażacy najpierw zabezpieczyli płachtę, a potem zdjęli i przekazali właścicielowi.

  Stalowa konstrukcja z reklamą stała przy trasie S8, na wysokości Batalionów Chłopskich na Bemowie.

  "Wiatr utrudnia"

  - O 7.30 dostaliśmy zgłoszenie o uszkodzonym banerze, który grozi zerwaniem - informował Michał Konopko ze straży pożarnej. Jak dodał, na miejscu pracowało pięciu strażaków z jednostki wysokościowej.

  - Zabezpieczyliśmy reklamę, aby nie stwarzała niebezpieczeństwa, zdjęliśmy ją i przekazaliśmy właścicielowi - powiedział.

  Wcześniej nasz reporter precyzował, że konstrukcja miała 20 metrów szerokości i 40 metrów wysokości. - Płachta jest już mocno podarta. Strażacy metodami alpinistycznymi próbują ją zabezpieczyć. Pracę utrudnia im silny wiatr - relacjonował nasz reporter Tomasz Zieliński, który był na miejscu.

  Na miejscu pracowała też policja, która w razie kłopotów miała kierować ruchem, oraz drogowcy. - Na razie nie ma utrudnień - mówił Zieliński. Trasa korkowała się z kolei w drugim kierunku.

  kz/r