Wianki nad Wisłą. Zamknęli Wisłostradę

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plZamknięta Wisłostrada

Zamknięta Wisłostrada, autobusy na objazdach, ale i więcej nocnych kursów metra. W sobotę Wianki nad Wisłą.

Lista atrakcji tegorocznych Wianków nad Wisłą jest wyjątkowo ciekawa. Piknik, rozkosze podniebienia, tańce, rejsy i wiele innych atrakcji. W finale koncert polskich gwiazd: Lao Che, Mrozu, Kamp! i Zbigniewa Wodeckiego z zespołem Mitch & Mitch.

Ale to co dla jednych jest świetną zabawą dla innych wiążę się utrudnieniami w ruchu. Tych w sobotę w stolicy nie zabraknie. Od godz. 18:00 do godz. 4:00 z ruchu wyłączony jest odcinek Wisłostrady. Wiele autobusów pojedzie objazdami.

Utrudnienia i objazdy

Zamknięte będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. R. Sanguszki do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego oraz ul. R. Sanguszki.

"Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli dojechać i skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczona zostanie tymczasowa zawrotka przed ul. R. Sanguszki. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego, gen. W. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie. Zorganizowane zostaną specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. R. Sanguszki do ul. Z. Krasińskiego" - poinformowało miasto.

Zamknięta Wisłostrada
Urząd Miasta

Na objazdy pojadą autobusy linii 118, 185 i 385. Do ok. godziny 1.00 zmienione będą również trasy linii nocnych N11, N16, N21, N61, N66 
i N71.Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego po zakończeniu Wianków na tory wyjadą dodatkowe tramwaje, które rozpoczną trasy na przystanku Most Gdański – linie 1 i 28, oraz na placu Bankowym – linie 23 i 26. Ze zwiększoną częstotliwością kursować będą składy linii 3."Wracający w imprezy mieszkańcy Warszawy mogą również skorzystać 
z dodatkowych autobusów linii 509 i 527, które odjeżdżać będą z Dworca Wileńskiego. Ponadto na liniach nocnych kursować będą większe autobusy. Po zakończeniu Wianków ze zwiększoną częstotliwością kursować będą pociągi pierwszej i drugiej linii metra" - poinformował w komunikacie prasowym ZTM.

Wianki nad Wisłą - zaproszenie
FB Wianki Warszawa

kz/sk