Wianki, frezowanie, remont. Sprawdź utrudnienia, zanim wyjedziesz

Warszawa

tvnwarszawa.pl / UM WarszawaWeekendowe utrudnienia na drogach

Wianki nad Wisłą, Parada Seniorów i drogowe remonty - w weekend kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Najbardziej odczują je mieszkańcy Śródmieścia, Bródna i Wawra.

Około południa w sobotę lepiej omijać okolice pl. Konstytucji, ul. Piękną, Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu i Agrykolę. To tymi ulicami przejdzie tegoroczna Parada Seniorów.

Jak informuje ZTM, w czasie przemarszu można spodziewać się zmian w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Na utrudnienia powinni się przygotować pasażerowie linii 107, 116, 118, 131, 159, 166, 180, 222, 501, 503, 519, 522.

Najpierw parada, potem Wianki

Na kolejną porcję utrudnień w Śródmieściu kierowcy powinni przygotować się po południu. Na czas Wianków nad Wisłą, czyli od 18.00 w sobotę do 4.00 w niedzielę zamknięta dla ruchu będzie Wisłostrada w obu kierunkach na odcinku od ul. Sanguszki do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Dla samochodów wyznaczono objazd ul. Krasińskiego, Andersa, Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi.To jednak nie koniec - na odcinku od ul. Sanguszki do ul. Krasińskiego, czyli pod mostem Gdańskim i Cytadelą wyznaczone zostaną parkingi dla uczestników imprezy. CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH ZWIĄZANYCH Z WIANKAMI

ZOBACZ PROGRAM IMPREZY

Frezowanie na Targówku

W weekend na stołeczne drogi wyjadą także drogowcy. Pod frez pójdzie jedna z głównych ulic na Bródnie - św. Wincentego. Od soboty kierowcy nie przejadą ulicą na odcinku od Kondratowicza do bramy Cmentarza Bródnowskiego. Objazdy poprowadzono ulicami: Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka lub Rembielińska; P. Wysockiego – Bazyliańska – L. Kondratowicza. Samochody nie przejadą także przez skrzyżowanie z ulicami Budowlaną i Gilarską.Na czas remontu św. Wincentego nietypowy objazd wytyczono dla mieszkańców osiedla Zielone Zacisze. Aby dojechać do swoich domów, będą oni musieli przejechać przez plac budowy. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, dojazd do osiedla będzie zapewniony ulicą wzdłuż budynku Urzędu dzielnicy Targówek, którą dojeżdża się do skrzyżowania z ul. św. Wincentego, następnie kierowcy będą mogli pod nadzorem przejechać przez plac budowy i wjechać na osiedle.

Św. Wincentego ma zostać ponownie otwarta dla ruchu w poniedziałek od godz. 4.00.

Frezowanie na św. Wincentego
UM Warszawa

Bez przejazdu przez tory

Znacznie dłużej potrwają zmiany organizacji ruchu związane z budową tunelu w Międzylesiu. Ta inwestycja wkracza właśnie w kolejny etap. Dla ruchu ma być zamknięty przejazd przez tory kolejowe przy stacji PKP Międzylesie oraz ul. Żegańska na odcinku od ul. Patriotów do ul. Pożaryskiego. Objazd dla aut ma prowadzić ul. Pożaryskiego i M. Kajki oraz ul. Patriotów do przejazdu w Radości.

Od 26 czerwca kierowcy będą mogli korzystać z tymczasowego przejazdu kolejowego w Aninie. CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W MIĘDZYLESIU

Zmiany w Międzylesiu od 19 czerwca
UM Warszawa

Stołeczni kierowcy cały czas muszą także pamiętać o zmianach na Trasie Łazienkowskiej. Od czwartku zmieniono organizację ruchu przy zjeździe na Wisłostradę w kierunku Wilanowa. W piątek kierowcy utknęli tam w ogromnych korkach.

Łazienkowska stanęła w korku:

jk/r

Utrudnienia w ruchu i rosnący korek
TVN24