Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Wiadukt w Konotopie czeka na otwarcie

Warszawa

fot

- Od dwóch miesięcy wiadukt w Konotopie stoi gotowy, a nadal nie jest otwarty - zwraca uwagę jeden z internutów tvnwarszawa.pl. - Faktycznie inwestycja jest zakończona i za chwilę zostanie otwarta - zapowiada Małgorzata Tarnowska, z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wiadukt ulicy Piastowskiej stoi od jakiś dwóch miesięcy Piękny, gotowy, pomalowany, ale przejazd nadal jest przez tory starą trasą - skarży się na naszym forum internauta. Co na to drogowcy? Okazuje się, że mają dobre informacje. Wiadukt lada dzień ma zostać otwarty.

- W środę otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie. Jednakże decyzja jest nieprawomocna. Zgodnie z prawem musimy czekać 14 dni na jej uprawomocnienie - wyjaśnia Tarnowska i dodaja, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie nadał swojej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności.

Dlaczego? Zapytaliśmy o to PINB, ale odpowiedzi jeszcze nie dostaliśmy.

Wywalczyli wcześniejszy termin

Rzeczniczka GDDKiA zapewniła jednak w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że będzie się starać o przyspieszenie procedur.

- Staramy się teraz aby jeszcze w piątek po południu została zwołana komisja. To ona na miejscu zdecyduje, czy przeprawa może być dopuszczona do ruchu. Jeżeli tak, to od razu wpuścimy kierowców na wiadukt - obiecuje.

Wiadukt na torami

Przeprawa poprawi bezpieczeństwo kierowców, którzy przejeżdżali przez tory kolejowe w Konotopie. Wiadukt został zbudowany w ciągu ul. Piastowskiej. Obecny przejazd jest w poziomie drogi. Nowy znajduje się nad torami.

Nowy wiadukt nie należy do powstającego w tym miejscu węzła Konotopa. - To jest zupełnie inna inwestycja. Wiadukt jest jedynie powiązaniem komunikacyjnym terenów przyległych do wybudowanej trasy Konotopa- Powązkowska, tzn. trasy S8 - przypomina rzeczniczka GDDKiA.

fot
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

su/par