Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Wiadukt rośnie w oczach. Czas na "kujany"

Warszawa

fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM

"Niespodziewany remont ulicy Dźwigowej przyćmił prace na wiaduktcie drogowym w ul. Traktorzystów" - piszą drogowcy. Dlatego postanowili pochwalić się postępem prac.

- Gotowe są już podpory A, B i C, czyli wszystkie - podaje ZDM. Beton zastygł, robotnicy ułożyli też część niezbędnych belek.

Otwarcie za miesiąc

Belki typu "kujan" (stosowane w budownictwie mostowym) pojawiły się nad chodnikiem prowadzącym do stacji PKP Ursus. Jeszcze w tym tygodniu robotnicy mają montować je nad jezdnią. - Aby jej nie zamykać, rusztowania posadowiono na jezdni, ruch samochodowy zaś przesunięto na środek Cierlickiej - informuje ZDM.

Później na "kujanach" osadzony będzie pomost, a na nim chodniki i jezdnia. Wykonawca robót ma uruchomić wiadukt w pierwszej połowie września. Prace wykończeniowe planowane są na jesień, kiedy zarówno kierowcy jak i piesi będą mogli korzystać z wiaduktu.

ran