Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wiadukt na Głębockiej gotowy. Czas na remont starego

Warszawa

fot. targeo.pl

Kolejne zmiany na Trasie Toruńskiej. Na dzisiaj planowane jest otwarcie nowo wybudowanego wiaduktu w ulicy Głębockiej nad Trasą Toruńską.

- O 22.00 zbiera się komisja, która może dopuścić wiadukt do ruchu - potwierdza Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Jeżeli wszystko będzie w porządku, zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu - dodaje.

Jak teraz pojadą kierowcy? - Otworzymy nowowybudowany wiadukt, a zamkniemy stary. Do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie w obu kierunkach - informuje Tarnowska.

Na wiosnę już ekspresówka

Docelowo nowym kierowcy będą jeździć w kierunku Białołeki. Wyremontowany stary wiadukt będzie prowadził w kierunku Bródna. Do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy na każdej przeprawie. Koniec remontu starego wiaduktu przewidziany jest na kwiecień 2012 rok.

Wtedy też ma się skończyć cała inwestycja, polegająca na przebudowie 7,1-kilometrowego odcinka Trasy Toruńskiej między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach do parametrów trasy ekspresowej S8.

Mapy dostarcza Targeo.pl

su/mz