Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Węziej na Trasie AK i Modlińskiej. Jednym pasem w dwóch kierunkach

Warszawa

UM WarszawaOrganizacja ruchu na Trasie AK

Drogowcy zapowiadają kolejne zmiany związane z budową Trasy Armii Krajowej. Na utrudnienia już od czwartku przygotować muszą się kierowcy na Żoliborzu. Od piątku węziej będzie na ul. Jagiellońskiej i Modlińskiej. Liczba pasów ruchu w poszczególnych kierunkach będzie się tam zmieniać w zależności od pory dnia.

Nowa organizacja ruchu na Trasie AK wejdzie w życie już w czwartek w nocy. Od godz. 3.00 do 6.00 węziej będzie na wysokości wiaduktów ul. Mickiewicza. Dla samochodów zamknięty będzie prawy pas ruchu w kierunku Poznania. Zwężony zostanie również buspas.

Z kolei do piątku kierowcy jadący Trasą AK w kierunku Pragi i Białołęki muszą pamiętać o zwężeniu na dojeździe do węzła Broniewskiego, gdzie dostaną do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Jak zapowiadają drogowcy, to utrudnienie ma zniknąć w piątek wieczorem.

Kolejną porcję zmian na Trasie AK zapowiedziano na poniedziałek. Od 17 sierpnia do 8 września zwężona do jednego pasa będzie północna jezdnia główna trasy za wiaduktami węzła Marymoncka, prowadząca w kierunku Białegostoku. Od poniedziałku przez półtora tygodnia wyłączone z ruchu będą także wewnętrzne (lewe) pasy ruchu na obydwu jezdniach wiaduktów ul. Słowackiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Włościańską a Żeromskiego. Do 26 sierpnia kierowcy będą tam mieć do swojej dyspozycji po dwa pasy ruchu.

Węziej na Jagiellońskiej i Modlińskiej

Na spore utrudnienia powinni przygotować się kierowcy po prawej stronie Wisły. W piątek, 14 sierpnia, ok. godz. 23 zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia wschodnia ul. Modlińskiej i Jagiellońskiej (w kierunku Białołęki i Jabłonny) na wysokości węzła Modlińska. Ruch w obydwu kierunkach prowadzony będzie wyremontowaną jezdnią zachodnią (w kierunku ronda Starzyńskiego). Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do 19 sierpnia.

Do tego czasu na jezdnię zachodnią ul. Jagiellońskiej kierowcy przejadą tymczasowym przejazdem na wysokości parkingu FSO, a na wschodnią jezdnię ul. Modlińskiej powrócą korzystając z przejazdu przed Kanałem Żerańskim.

Zmienna liczba pasów w ciągu dnia

Kierowcy będą musieli pamiętać także o zmiennej liczbie pasów ruchu na otwartej części jezdni ul. Jagiellońskiej i Modlińskiej. Będzie ona dostosowywana do natężenia ruchu w poszczególnych częściach dnia:

- od 14 sierpnia (od godz. 23.00) do 16 sierpnia (do godz. 13.00) – dwa pasy w kierunku granicy miasta oraz jeden w kierunku ronda Starzyńskiego,

- od 16 sierpnia (od godz. 13.00) do 17 sierpnia (do godz. 13.00) – dwa pasy w kierunku ronda Starzyńskiego oraz jeden w kierunku granicy miasta,

- od 17 sierpnia (od godz. 13.00) do 17 sierpnia (do godz. 23.00) – dwa pasy w kierunku granicy miasta oraz jeden w kierunku ronda Starzyńskiego,

- od 17 sierpnia (od godz. 23.00) do 18 sierpnia (do godz. 13.00) – dwa pasy w kierunku ronda Starzyńskiego oraz jeden w kierunku granicy miasta,

- od 18 sierpnia (od godz. 13.00) do 19 sierpnia (do godz. 4.00) – dwa pasy w kierunku granicy miasta oraz jeden w kierunku ronda Starzyńskiego,

Zmiany czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy linii N03 w kierunku krańca Nowodwory nie będą wjeżdżały na pętlę Żerań FSO. Zostanie skrócona trasa linii 326, autobusy obsługujące przystanki Dyrekcja FSO dojadą jedynie do pętli ŻERAŃ FSO.

Drogowcy proponują też objazd zamkniętego odcinka drogi do Trasy Toruńskiej:

Objazdy ul. Modlińskiej
UM Warszawa

Inwestycja w liczbach

Od października 2013 roku przebudowywany jest 4,6-kilometrowy odcinek trasy wraz z mostem za ponad 796 milionów złotych.

Inwestycja obejmuje między innymi zburzenie i odbudowanie 16 obiektów inżynierskich między innymi wiaduktów, estakad, tunel pod Trasą AK. 29 obiektów zostanie wyremontowanych. Na wszystko zużyte zostanie w sumie 8255 ton stali zbrojeniowej.

Coraz bliżej zakończenia ważnej inwestycji
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

jk/b