Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Węziej na Grzybowskiej, Czwartaków tylko w jednym kierunku

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plRemont na Grzybowskiej

W weekend rozpoczęła się przebudowa sieci ciepłowniczej na ul. Grzybowskiej. Kierowcy mają do swojej dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Z utrudnieniami trzeba się liczyć także na ul. Czwartaków w Rembertowie, gdzie na weekend zaplanowano układanie nowej nawierzchni.

Prace związane są z przebudową sieci ciepłowniczej, zapowiedzianą przez firmę Veolia. Grzybowska zwężona została na odcinku od al. Jana Pawła II do pl. Grzybowskiego. Z ruchu wyłączone są lewe pasy jezdni w obu kierunkach. Oznacza to, że kierowcy mają do swojej dyspozycji po jednym pasie ruchu zarówno w kierunku al. Jana Pawła II, jak i ul. Marszałkowskiej.

Zmiany zostały wprowadzone w piątek ok. godz. 22. Wykonawca robót zapowiada, że taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do wtorkowego wieczora.

Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, na miejscu występują drobne utrudnienia dla zmotoryzowanych. - W najgorszej sytuacji są kierowcy autobusów, ciężki sprzęt budowlany, jaki jest na Grzybowskiej, często utrudnia im przejazd. Muszą niejednokrotnie zatrzymać autobus i poczekać, aż koparka, bądź wywrotka przejedzie - mówi Zieliński.

To dopiero początek

Rozpoczynające się w piątek prace będą bowiem jedynie przygotowaniem do zasadniczej części przebudowy Grzybowskiej. W późniejszym terminie prowadzone będą wykopy w miejscu sieci ciepłowniczej, która znajduje się pod jezdnią.

Kierowcy odczują szczególnie roboty przy komorach ciepłowniczych na wysokości ul. Grzybowskiej 5. Na czas ich trwania wyłączone z ruchu zostaną obie jezdnie ul. Grzybowskiej, a samochody będą kierowane na objazdy Świętokrzyską i Twardą. Z utrudnieniami trzeba będzie liczyć się także przy przebudowie pozostałych odcinków sieci. Jak zapowiadają ciepłownicy, z ruchu wyłączona wtedy zostanie jezdnia w kierunku ul. Marszałkowskiej, a ruch po jednym pasie w każdym kierunku będzie odbywał się jezdnią północną.

W ostatnim etapie prac, na wysokości skrzyżowania z ul. Grzybowską, dodatkowo zwężona zostanie wschodnia jezdnia al. Jana Pawła II. Ten etap będzie trwał jednak tylko przez jeden weekend, a kierowcy będą mogli przejechać w kierunku al. Solidarności jednym pasem.

Dokładny harmonogram wszystkich etapów przebudowy zostanie niebawem podany.

Po zakończeniu prac na ul. Grzybowskiej pojawi się nowa nawierzchnia.

Czwartaków tylko w jednym kierunku

W ten weekend nowy asfalt pojawi się także na ul. Czwartaków w Rembertowie, gdzie zakończyły się prace kanalizacyjne.

Na sobotę zapowiedziano zwężenie ulicy na odcinku od ul. Licealnej do ul. Kapitańskiej. Wyłączona z ruchu miała być północna strona jezdni, a zwężonym odcinkiem mona będzie przejechać tylko w kierunku torów kolejowych. Kierowcy jadący w przeciwnym kierunku muszą skorzystać z objazdu al. Sztandarów lub ulicami równoległymi do ul. Czwartaków.

Na trasy objazdowe skierowane zostały autobusy linii 153 i 225.

W kwietniu ciepłownicy rozpoczęli budowę sieci w rejonie skrzyżowania Grzybowskiej z Wronią:

Ciepłownicy zwęzili Grzybowską
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

jk