Węzeł Marynarska jest przejezdny

Warszawa

TVN24Węzeł Marynarska już przejezdny

Przed godziną 6 rano drogowcy poinformowali o zakończeniu utrudnień na drodze S79, przy Marynarskiej. Przez ponad dobę trwało tam wypompowywanie wody. W poniedziałek, w porannym szczycie kierowcy utknęli tam w kilometrowym korku.

W nocy z poniedziałku na wtorek udało się opanować sytuację. Na jezdniach trasy S79 nie ma już kałuż, a kierowcy mogą przejechać z trasy w kierunku ul. Żwirki i Wigury.

- Wszystko jest przejezdne - zapewnia Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu. - Jeszcze o godzinie 5 pracowały tutaj ekipy, ale drogowcy zrobili wszystko, żeby przejazd dla kierowców był możliwy we wszystkich kierunkach - dodał.

Obfite opady i awaria studzienek kanalizacyjnych spowodowały w poniedziałek niemal całkowite zamknięcie drogi ekspresowej S79 przy węźle Marynarska. Możliwy był tylko wjazd w ulicę Marynarską, w stronę Służewca Przemysłowego. Kierowcy jadący od strony lotniska utknęli w kilometrowym korku. Ruch w tej części miasta był niemal sparaliżowany do południa.

Obfite opady, trasa w dole

Sprawę relacjonowaliśmy na bieżąco na tvnwarszwa.pl. Zmagania drogowców trwały od nocy z niedzieli na poniedziałek. Przed południem Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA mówiła, że trudno określić, kiedy skończą się utrudnienia.

- Nie da się określić, ile czasu zajmie jeszcze odpompowywanie wody. Ciągle działamy na miejscu. W miarę możliwości będziemy starali się odblokowywać zamknięte odcinki - informowała.

Tak wyglądały jezdnie S79 w poniedziałkowy poranek:

Zalany węzeł Marynarska
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

Dlaczego odpompowywanie trwało tak długo? - Trasa jest na dole. Cała woda spływała z góry właśnie tutaj. Jej ilość była duża, bo deszcz padał bardzo długo i nie ułatwiał prac - powiedziała rzeczniczka GDDKiA. - Wszystko się skumulowało. Najwidoczniej jest gdzieś jakiś defekt. Będziemy szukać przyczyn, kiedy wszystko zostanie odpompowane - dodała.

W porannym szczycie komunikacyjnym sytuację na węźle obserwował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Z trasy S79 można zjechać tylko w kierunku "Mordoru". Zamknięty jest przejazd w stronę centrum do al. Krakowskiej. Kierowcy jadący od strony Mokotowa nie mogą skręcić w S79 do lotniska - podawał.

Węzeł na S79 przy Marynarskiej ponownie otwarty
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

W poniedziałek tak wyglądał węzeł S79 przy ulicy Marynarskiej:

Korek na S79 z powodu podtopienia
TVN24

skw/r