Weekendowy remont Grójeckiej. Utrudnienia w stronę centrum

Warszawa

ZDMFrezowanie Grójeckiej

W piątek wieczorem drogowcy zamkną ulicę Grójecką od skrzyżowania z Korotyńskiego do Banacha. W poniedziałek kierowcy pojadą już po nowej nawierzchni.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, prace na Grójeckiej rozpoczną się w piątek o godzinie 22 i potrwają do poniedziałku do godziny 4. Utrudnienia dotyczyć będą kierowców jadących w kierunku centrum.

Jadący z dzielnicy Włochy będą mogli dojechać do skrzyżowania z Korotyńskiego. Dalej jezdnia będzie nieprzejezdna aż do skrzyżowania z Banacha.

ZDM ostrzega, że nie będzie można przeciąć Grójeckiej w ciągu Korotyńskiego i skręcić z tej ulicy w lewo. Jadący od strony Parku Szczęśliwickiego w kierunku centrum będą musieli skręcić w prawo, w kierunku al. Krakowskiej, a jadący od strony Żwirki i Wigury dojadą tylko do Skorochód-Majewskiego.

Połączenia ze wschodnią jezdnią Grójeckiej nie będzie miała również ulica Dickensa.

Objazd dla kierowców i autobusów

Dla kierowców zalecany jest objazd przez Aleje Jerozolimskie lub Żwirki i Wigury. Przejścia dla pieszych będą zamykane naprzemiennie.

Na czas remontu Zarząd Transportu miejskiego skieruje autobusy linii 128, 154, 186 oraz N01, N38 i N88 z na trasy objazdowe. Dodatkowo uruchomiona będzie linia zastępcza Z54 kursująca na trasie PKP Rakowiec 01 – Leżajska 02.

Zobacz też frezowanie w innych dzielnicach:

Tak pracują drogowcyZDM
wideo 2/4

md/r