Weekendowe utrudnienia. Dla tych co w aucie, autobusie i na rowerze

Warszawa

UMPrace na Marynarskiej

Budowniczowie Czerniakowskiej bis zamkną drogę dla rowerów po północnej stronie Trasy Siekierkowskiej. Ponadto w weekend prace będą prowadzone również na ulicach Postępu, Opaczewskiej i w alei Bohaterów Września.

Ratusz zapewnia, że budowa Czerniakowskiej bis jest już na ostatniej prostej, a prace planowo mają zakończyć się w październiku.

Widać już jezdnie z pierwszymi warstwami asfaltu i niemal gotowe chodniki. Teraz wykonawca rozpoczął przebudowę węzła z Trasą Siekierkowską.

"Z tego powodu od piątku, 17 sierpnia, około godz. 12.00 zwężona będzie dolna jezdnia al. J. Becka po północnej stronie węzła. Równocześnie zamknięta zostanie biegnąca równolegle droga dla rowerów na odcinku od Wolickiej (budynku ZUS) do budowanej Czerniakowskiej bis" - czytamy w komunikacie miasta.

Jak podaje urząd, rowerzyści będą kierowani do drogi po południowej stronie ulicy – przejechać na nią mogą na skrzyżowaniu z Czerniakowską, a wrócić przez przejazd po wschodniej stronie skrzyżowania z budowaną Czerniakowską bis.

Utrudnienia potrwają do końca sierpnia.

Objazd dla rowerzystów
UM

Utrudnienia na Marynarskiej

Ratusz informuje też o kolejnych utrudnieniach na Marynarskiej. Przypomnijmy, wykonawca maczas do końca wakacji na powiększenie placu budowy, co pozwala mu między innymi prowadzić prace przy połączeniu budowanego torowiska tramwajowego z istniejącym oraz przy budowie podpór wiaduktu i kładki.

W piątek od godziny 20.00 do niedzieli do godziny 24.00 rozpocznie montaż belek nowej estakady w ciągu Postępu.

W tym czasie zamknięty dla ruchu będzie odcinek pomiędzy Marynarską a skrzyżowaniem z wjazdami na teren okolicznych biurowców. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Domaniewską i Wołoską. Taka sama organizacja ruchu będzie obowiązywała również w kolejny weekend.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy Postępu
UM

Nowa nawierzchnia na Ochocie i Białołęce

Z utrudnieniami muszą liczyć się też mieszkańcy Ochoty, gdzie planowane są wymiany nawierzchni ulic.

W sobotę i niedzielę zamknięte dla ruchu będą dwie drogi na Szczęśliwicach: Opaczewska na odcinku od Bohaterów Września do skrzyżowania z Nowoberestecką oraz Bohaterów Września na odcinku J. Szujskiego do Opaczewskiej.

Zamknięty odcinek będzie można objechać ulicami: Śmigłowca – Drawska – Szczęśliwicka lub Al. Jerozolimskimi i ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Autobusy linii 159 dojadą Al. Jerozolimskimi do tymczasowego przystanku zlokalizowanego za skrzyżowaniem z Śmigłowca w kierunku Bitwy Warszawskiej 1920 r. Natomiast trasa linii 172 zostanie skrócona do Dworca Zachodniego.

Objazd Opaczewskiej
UM

Drogowcy pojawią się również na Białołęce – przebudują skrzyżowanie ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie. W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap inwestycji.

Zamknięta zostanie Zdziarska pomiędzy Ostródzką a przebudowywanym skrzyżowaniem. Objazd zostanie poprowadzony do L. Berensona (w poniedziałek ulica, która również jest przebudowywana zostanie otwarta).

Tędy pojadą także autobusy linii 120 i 134. Natomiast ruch w ciągu ul. Kąty Grodziskie będzie odbywał się po nowo wybudowanych fragmentach ulicy oraz jezdni tymczasowej.

Objazd Zdziarskiej
UM

Tak będzie do 2 września.

Czytaj też o przedłużającej się przebudowie Marynarskiej:

Prace na MarynarskiejMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/mś/b