Frezowanie w Wilanowie i prace na torach w Śródmieściu. Weekend z utrudnieniami

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Shutterstock, Urząd Miasta WarszawyWeekend z utrudnieniami na stołecznych drogach

W najbliższy weekend drogowcy będą frezować Przyczółkową, a tramwajarze planują prace przy torowisku w alei Jana Pawła II. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie.

Jak przekazała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka, od piątku od godziny 22.00 do poniedziałku do godz. 4.00 zwężona do jednego pasa w każdym kierunku będzie ulica Przyczółkowa w rejonie skrzyżowania z Vogla. Zamknięte będą również wloty w Vogla i Branickiego.

- Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się po skrajnych, wewnętrznych pasach jezdni Przyczółkowej. Kierowcy jadący zarówno w stronę centrum, jak i Konstancina-Jeziorny nie będą mieli możliwości skrętu w ulice Vogla i Branickiego oraz wyjazdu z tych ulic na Przyczółkową. Możliwy będzie tylko ruch w ciągu Przyczółkowej - informuje rzeczniczka.

I podaje, jak objechać zamknięte ulice: - Objazd dla Branickiego zostanie poprowadzony aleją Wilanowską, Kieślowskiego, Klimczaka i Sarmacką. Dla Vogla objazd prowadzić będzie jezdnią lokalną wzdłuż Przyczółkowej do Uprawnej i dalej do Przyczółkowej oraz Przyczółkową do wiaduktu Południowej Obwodnicy Warszawy i Europejską.

Drugi etap prac w tym rejonie miasto zaplanowało na kolejny weekend 9-12 października. Wtedy Przyczółkowa zostanie ponownie zwężona, ale tym razem o wewnętrzne pasy jezdni. Swoje trasy zmienią autobusy linii 163, 164 i N31.

Objazd Przyczółkowej i VoglaUrząd Miasta Warszawy

Wyłączone torowisko w alei Jana Pawła II

Utrudnienia czekają również pasażerów w alei Jana Pawła II. Jak podała Gałecka, w niedzielę wyłączone z ruchu będzie torowisko tramwajowe w alei Jana Pawła II w rejonie skrzyżowania z ulicą Stawki.

- Prace będą prowadzone od początku do końca kursowania tramwajów w niedzielę 4 października. W tym czasie składy nie będą jeździły aleją Jana Pawła II pomiędzy rondem Zgrupowania AK "Radosław" a aleją "Solidarności" i ulicą Stawki pomiędzy aleją Jana Pawła II a ulicą Andersa - informuje rzeczniczka.

Tramwaje linii: 17, 28 i 33 zmienią swoje trasy:

17: PKP SŁUŻEWIEC – … – al. Jana Pawła II – al. "Solidarności" – Okopowa – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – … – TARCHOMIN KOŚCIELNY

Nie będzie kursów skróconych na trasie PKP SŁUŻEWIEC – METRO MARYMONT.

28: DW.WSCHODNI (KIJOWSKA) – … – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – al.  Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO, 33: KIELECKA – … – al. Jana Pawła II – al. "Solidarności" – Okopowa – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – … – METRO MŁOCINY.

Jak ostrzega ratusz, tramwaje linii 35 będą zawieszone, ale pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej Z17, której trasa będzie prowadziła: DW.CENTRALNY – al. Jana Pawła II – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – Słomińskiego – Pamiętajcie o Ogrodach – CH ARKADIA.

Zamknięte skrzyżowanie na Białołęce

Z dłuższymi utrudnieniami trzeba liczyć się na skrzyżowaniu ulic Juranda ze Spychowa i Echa Leśne. Jak podaje Gałecka, będzie ono zamknięte dla ruchu od poniedziałku 5 października do środy 21 października.

- W ramach zaplanowanych prac zostanie poszerzony wlot jezdni ulicy Echa Leśne w ulicę Juranda ze Spychowa, powstaną wysepki na przejściach dla pieszych, wzmocniona zostanie konstrukcja jezdni skrzyżowania - wylicza Gałecka i zapowiada, że całkowite zakończenie prac planowane jest pod koniec listopada.

W związku z przebudową skrzyżowania autobusy linii 104 pojadą trasą zmienioną w obu kierunkach, przebiegającą bezpośrednio ulicą Białołęcką z pominięciem przejazdu ulicami: Wielkiego Dębu – Echa Leśne – Juranda ze Spychowa.

W ubiegłym tygodniu na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o przebudowie jednego z najniebezpieczniejszych skrzyżowań na Ochocie:

Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku przy skrzyżowaniu Grójeckiej, Harfowej i RacławickiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Urząd Miasta Warszawy