Weekendowe remonty w sześciu dzielnicach. Dużo zmian

Warszawa

Urząd Miasta / Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plWeekendowe utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend na ulicach Warszawy pojawi się sporo utrudnień spowodowanych remontami i inwestycjami. Zmiany w ruchu pojawią się w Wilanowie, Ursusie, Wawrze, Rembertowie, na Mokotowie i Targówku.

Zarząd Dróg Miejskich zaplanował wymianę nawierzchni Nałęczowskiej. Prace na tej ulicy rozpoczną się w piątek około 22 i powinny zakończyć się w poniedziałek do godziny 4. Nałęczowska będzie zamknięta na odcinku od Jana III Sobieskiego do Powsińskiej. Objazdy w tym rejonie zostaną poprowadzone ulicami: Jana III Sobieskiego - św. Bonifacego - Powsińską lub Wiertniczą - aleją Wilanowską - Jana III Sobieskiego.

Weekendowe utrudnienia w ruchu
Urząd Miasta

Prace nad wymianą nawierzchni odbędą się także na Zabranieckiej. Drogowcy będą pracowali na odcinku od budowanej Trasy Świętokrzyskiej do torów kolejowych. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Księcia Ziemowita - Rzeczną - Księżnej Anny.

Weekendowe utrudnienia w ruchu
Urząd Miasta

Od 22 w piątek do 4 w poniedziałek niemożliwy będzie przejazd Łysakowską między skrzyżowaniem z Korkową a Skrzyneckiego w Wawrze. Ulica będzie zamknięta w rejonie skrzyżowań z Bychowską i Karpacką. W tym miejscu wybudowane zostaną przejścia dla pieszych z azylami. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Korkową - Kościuszkowców - Czecha.

Weekendowe utrudnienia w ruchu
Urząd Miasta

Od godz. 23.45 w piątek do 4 w poniedziałek zamknięta dla ruchu będzie Cierlicka na odcinku od Traktorzystów do Wiosny Ludów (jezdnia pod wiaduktem kolejowym). W tym miejscu będą prowadzone prace na wiadukcie związane z remontem linii kolejowej nr 447. Objazdy Cierlickiej zostaną poprowadzone ulicami: Kościuszki lub Sławka i dalej Dzieci Warszawy i Ryżową do alei 4 Czerwca 1989 roku i Traktorzystów. Ulicami Lalki i Kościuszki będzie można dojechać jedynie do posesji.

Weekendowe utrudnienia w ruchu
Urząd Miasta

W związku z remontem Cierlickiej zmianom ulegną trasy linii 177, 187, 517, N35 i N85. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dwie specjalne linie zastępcze:

Z-7: URSUS-NIEDŹWIADEK - Orląt Lwowskich - Keniga - Warszawska - Jagiełły - Traktorzystów - al. 4 Czerwca 1989 r. - Poczty Gdańskiej - Dzieci Warszawy - Skoroszewska - zawrotka na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Skoroszewska / Starodęby / Sławoja-Składkowskiego - Skoroszewska - SKOROSZE;

Z17: PKP URSUS - Regulska - Spisaka - Kompanii Kordian - Pużaka - Sławka - Dzieci Warszawy - Ryżowa - Kleszczowa - Al. Jerozolimskie - Grzymały-Sokołowskiego - Kopińska - Grójecka - Al. Jerozolimskie - Bracka - PL. TRZECH KRZYŻY.

Weekendowe utrudnienia w ruchu
Urząd Miasta

W piątek o 22 rozpocznie się zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej. Przed skrzyżowaniem wyłączony z ruchu zostanie skrajny lewy pas południowej jezdni Marsa służący do skrętu w Żołnierską. Ponadto, w trakcie prowadzonych prac czasowo zamykane będą przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez Marsa. Utrudnienia potrwają do 20 października.

Weekendowe utrudnienia w ruchu
Urząd Miasta

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o porannych utrudnieniach na trasach S2 i S8.

Korek na S2 i S8Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

mp/b