Weekendowe remonty. Przyczółkową, Optyczną i Marsa nie przejedziesz

TVN Warszawa

ZMIDUlica Optyczna będzie zamknięta

W nocy z piątku na sobotę zamknięta zostanie ulica Marsa, za skrzyżowaniem z Żołnierską. Dodatkowo, w piątek na kilka godzin drogowcy wyłączą dla ruchu również pobliską ulicę Optyczną. Z utrudnieniami muszą liczyć się też mieszkańcy Wilanowa.

Ruch na Marsa zostanie wyłączony około godziny 0.30. Jezdnia w kierunku Rembertowa, pomiędzy skrzyżowaniem z Żołnierską i Rekrucką a bazą MPO, będzie całkowicie nieprzejezdna.

Objazdy zostaną poprowadzone Żołnierską (do Strażackiej) lub Korkową.

Autobusy na objazdach

Na utrudnienia muszą przygotować się też pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 183 od skrzyżowania Marsa z Żołnierską pojadą ulicami: Rekrucka - Korkowa - Wspólna - Brata Alberta - ZIELONA (przystanek 01; bez postoju) - Brata Alberta - Wspólna - Szosowa - Grzybowa - al. Komandosów - F. Ilskiego - Marsa - PKP REMBERTÓW.

Natomiast linia 514 będzie kursowała Rekrucką, Korkową i Wspólną. Nocne linie autobusowe N21 i N71 pojadą Strażacką do Żołnierskiej.

Objazdy w związku z remontem Marsa
UM Warszawa

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, wyłączenie z ruchu fragmentu Marsa jest konieczne, by na wcześniej przebudowanym odcinku położyć ostatnią warstwę nawierzchni jezdni i oznakowanie. Ponowne otwarcie nastąpi 4 czerwca po godz. 22.

Marsa to jednak nie wszystko. Trudniej będzie się jeździć również na Optycznej. W piątek między godziną 7 a 14 ulica będzie nieprzejezdna, na odcinku Bluszczowa - Marsa. W tym czasie, jak informuje ZMiD, układana będzie nawierzchnia jezdni.

Utrudnienia na Przyczółkowej

Drogowcy wracają też do Wilanowa, żeby wyremontować zachodnią jezdnię ulicy Przyczółkowej, na ponad 2-kilometrowym odcinku od Marcepanowej do Korbońskiego.

"To kontynuacja robót z początku maja, podczas których wyremontowaliśmy nawierzchnię ulicy Drewny, na odcinku od Korbońskiego do granicy miasta. Na Przyczółkowej, podobnie jak na Drewny, ułożymy cichy asfalt. Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki wzrośnie komfort jazdy i zmniejszy się hałas spowodowany ruchem pojazdów" - informuje ZDM.

Utrudnienia rozpoczną się w piątek o 22.00, kiedy drogowcy zamkną jezdnię Przyczółkowej w kierunku Konstancina-Jeziorny (na odcinku od Europejskiej do Korbońskiego).

"Kierowcy pojadą jezdnią wschodnią, na której zostanie wyznaczony jeden pas w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku granicy miasta przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na skrzyżowaniu z ulicą Europejską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ulicą Korbońskiego. Połączenia z Przyczółkową nie będzie miała ulica Pałacowa i stacja paliw. Dojazd do tych miejsc będzie odbywał się przez ulicę Karuzela i boczną jezdnię równoległą do Przyczółkowej" - precyzuje ZDM.

Roboty potrwają do poniedziałku do godz. 4.00.

Utrudnienia w Wilanowie
ZDM

CZYTAJ TAKŻE: Nowe światła w Rembertowie. Pomogą dotrzeć do szkoły:

Będą nowe światła przy PaderewskiegoZDM
wideo 2/3

kw/kz/mś