Weekendowe remonty: bez tramwajów na Puławskiej, budowa w Wawrze

Warszawa

UMWeekendowe utrudnienia

Remont ulicy w Wawrze, budowa wentylatorni II linii metra i kolejny etap budowy południowej obwodnicy i naprawa torów. Utrudnienia komunikacyjne zaczynają się już w piątek.

Jak informuje ratusz, drogowcy wracają na Walcowniczą, wcześniej pracowali tam w październiku.

"Teraz czas na kolejny odcinek - od Patriotów do Bystrzyckiej wraz z rondem na Patriotów po wschodniej stronie torów kolejowych" - zapowiada miasto.

Ponadto zostanie ułożona ostatnia warstwa nawierzchni na odcinku od Narcyzowej do Petunii. W związku z tym ulica Walcownicza będzie zamknięta od piątku, 24 listopada od godziny 22.00 do poniedziałku, 27 listopada do godziny 4.00.

Utrudnienia dotyczą odcinka od Patriotów do Bystrzyckiej oraz od Narcyzów do Petunii.

"Połączenia z Walcowniczą nie będzie miała Kędzierzyńska i Czekanowska. Objazd zostanie poprowadzony zachodnią jezdnią Patriotów (jadący do centrum powinni zjechać na nią przez przejazd przy stacji PKP Michalin, a na wschodnią jezdnię wrócą przy Szafirowej) do Izbickiej" - czytamy w komunikacie miasta.

Tydzień utrudnień przy budowie POW

Z kolei w poniedziałek, 27 listopada około godziny 13.00 budowniczowie Południowej Obwodnicy Warszawy zamkną przejazdu Mozaikową od Szafirowej do Brodnickiej. Zamknięte dla samochodów zostaną również ulice Tuberozy i Deptak w pobliżu ul. Mozaikowej.

Jak podaje ratusz, objazd zostanie poprowadzony ulicami: Szafirowa – Patriotów – Bysławska. Utrudnienia będą trwały tydzień.

"W tym czasie wykonawca ma przebudować kolizje z instalacjami podziemnymi. Na początku grudnia ruch w ciągu ul. Mozaikowej ma być przywrócony" - czytamy w komunikacie.

Zmiany na Walcownicza
UM
Zmiany na Mozaikowej
UM

Utrudnienia na Woli

Z utrudnieniami muszą się również liczyć mieszkańcy Woli. Od piątku, 24 listopada od około godziny 22.00 wykonawca II linii metra planuje wprowadzać zmiany w organizacji ruchu na Górczewskiej na wysokości Parku Moczydło.

"W tym rejonie czyli pomiędzy Prymasa Tysiąclecia a Deotymy, wyłączona z ruchu jest północna jezdnia, a ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią południową. W tym miejscu trwa budowa wentylatorni metra oraz łącznika pomiędzy tunelami. W weekend 24-26 listopada wykonawca robót zmieni organizację ruchu. W kierunku al. Prymasa Tysiąclecia nadal będą dwa pasy ruchu. Natomiast w stronę ul. Deotymy będzie jeden pas. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do początku 2018 roku" - informuje miasto.

Utrudnienia na Mokotowie

Weekendowe utrudnienia dotyczą również komunikacji miejskiej. W niedzielę Tramwaje Warszawskie będą naprawiały odcinek torowiska na Puławskiej. Dlatego tramwaje nie będą jeździły Puławską pomiędzy placem Zbawiciela a J.P. Woronicza.

W tym czasie linie 14 i 18 zostaną zawieszone, a tramwaje linii 4, 10, 31 i 35 pojadą zmienionymi trasami:· 4: ŻERAŃ WSCHODNI – … – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – pl. Politechniki – Nowowiejska – al. Niepodległości – Rakowiecka – św. A. Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI;· 10: OS. GÓRCZEWSKA – … – al. Niepodległości – Nowowiejska – pl. Politechniki – Nowowiejska – METRO POLITECHNIKA;· 31: RZYMOWSKIEGO – Marynarska – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI;· 35: NOWE BEMOWO – … – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – METRO POLITECHNIKA

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą linię autobusową Z-4 pomiędzy pl. Konstytucji a stacją metra Wilanowska (w obydwu kierunkach).

Kamień węgielny wmurowano 11 sierpniaLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kz/pm