Weekendowe objazdy w Ursusie. Budują magistralę

Warszawa

tvnwarszawa.plAutobusy na objazdy

W sobotę i niedzielę (6 i 7 lutego) inaczej pojadą samochody i autobusy w Ursusie. W związku z budową magistrali cieplnej, na fragmencie ul. Jagiełły odbywać się będzie ruch jednokierunkowy. S

Z ruchu będzie wyłączona południowa jezdnia pomiędzy ul. Warszawską a Parkiem Hassów. Na tym fragmencie będzie można poruszać się jedynie w stronę Piastowa. Kierowcy chcący dojechać do centrum skierowani zostaną na objazd ulicami: Warszawską – K. Gierdziejewskiego – Balicką.

Czasowe zmiany w komunikacji

W weekend inaczej pojadą cztery linie autobusowe. Linie 517, N35 i N85 zmierzające w stronę centrum na skrzyżowaniu z Keniga skręcą w lewo w Warszawską, dalej Gierdziejewskiego i Cierlicką. Objazd autobusów 716 jadących do Cmentarza Wolskiego będzie odbywał się ulicami Warszawską, Gierdziejewskiego i Lalki. Na tymczasowej trasie linie zatrzymywać się będą na istniejących przystankach na żądanie pasażerów.

Inne położenie przystanków

W sobotę od początku dnia zmieni się lokalizacja dwóch przystanków. Przystanek Odrębna 01 dla linii 142, 702, N72 jadących w stronę Wału Miedzedzyńskiego, przesunięty będzie o 25 metrów w stronę ul. Ogórkowej. Natomiast na Bielanach dojdzie do likwidacji tymczasowego przystanku Żeromskiego 55 dla tramwajów 6 i 17 jadących w stronę Żoliborza. Dla pasażerów przywrócony zostanie przystanek Żeromskiego 05.

kc/ec