Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

TVN Warszawa | Ulice

Frezowanie, dzielnicowa inwestycja i prace kolejarzy. Weekendowe utrudnienia w trzech dzielnicach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Shutterstock / Urząd MiastaWeekendowe remonty

Drogowcy zaplanowali na ten weekend frezowanie ulic Dywizjonu 303 i Gorzykowskiej. Kierowców nie ominą też utrudnienia związane z początkiem remontu na Rydygiera. Prace będą prowadzić również kolejarze, którzy zamierzają naprawić przejazd kolejowy na Strąkowej.

Urząd miasta ostrzega, że w związku z planowanymi pracami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Będą one miały wpływ na kursowanie komunikacji miejskiej.

Utrudnień powinni spodziewać się mieszkańcy czterech dzielnic: Bemowa, Woli, Targówka i Żoliborza.

Bemowo i Wola

Frezowanie nawierzchni ulicy Dywizjonu 303 rozpocznie się o godzinie 22 w piątek (4 października). Zakończy się w poniedziałek około godziny 5. Drogowcy wyłączą z ruchu ulicę na odcinku do alei Obrońców Grodna (trasy S8) do Księcia Janusza.

Objazd zamkniętej ulicy będzie możliwy ulicami: Księcia Janusza - Księcia Bolesława - Widawską - Wrocławską. Kierowcy jadący Obozową od strony centrum będą musieli skręcić w Księcia Janusza. Natomiast po zachodniej stronie Dywizjonu 303, na wysokości wiaduktu przy ulicy Marynin zostanie wyznaczona zawrotka.  

Trasy zmienią autobusy linii 184, N45 i N95.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy Dywizjonu 303Urząd Miasta

Mieszkańcy Bemowa muszą także przygotować się na utrudnienia związane z remontem przejazdu kolejowego na Strąkowej. Prace rozpoczną się w piątek o godzinie 22. Ulica będzie nieprzejezdna na odcinku od Rzędzińskiej do Pola. Kierowcy nie będą mogli przejechać przez przejazd.

Remont będzie można ominąć, jadąc Redutową i Połczyńską do Powstańców Śląskich. Autobusy linii 129 zmienią trasę.

Objazd zamkniętego odcinka StrąkowejUrząd Miasta

Targówek

Remont na Gorzykowskiej planowany jest w takich samych godzinach, jak frezowanie na Dywizjonu 303.

Ulica zyska nową nawierzchnię na odcinku od Handlowej do Radzymińskiej. Na czas prac połączenie z Gorzykowską straci Święciańska. Objazd zostanie wytyczony ulicami: Trocką - Pratulińską - Handlową.

Trasę zmienią autobusy linii 120 i 160, które pojadą ulicami Radzymińską i Trocką. Linie 156 i nocna N02 będą kursowały ulicami: Trocką - Pratulińską - Handlową - Myszkowską - Barkocińską - Ossowskiego - Kołową - św. Wincentego.

Objazd zamkniętego odcinka GorzykowskiejUrząd Miasta

Żoliborz

W sobotę rozpoczyna się pierwszy etap remontu ulicy Rydygiera. Na początek z ruchu wyłączony zostanie odcinek między ulicami Matysiakówny i German. Wyjątkiem będzie możliwość dojazdu do posesji. Należy pamiętać, że obowiązywał będzie zakaz parkowania na zamkniętym odcinku.

Objazd zostanie wytyczony ulicami Broniewskiego - Krasińskiego - Przasnyską. Kursowanie autobusów linii 221 zostanie zawieszone. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 321, które pojadą ulicami: Duchnicką - Przasnyską - Krasińskiego - Broniewskiego. Ponadto Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi linię zastępczą Z21, kursując na trasie: plac Wilsona - Krasińskiego - Przasnyska - Duchnicka - Powązkowska - Krasińskiego - plac Wilsona.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do 30 listopada.

Urząd dzielnicy zapowiada, że harmonogram prac i ich postępy zależą od warunków atmosferycznych. Cała ulica ma być gotowa do końca czerwca 2020 roku.

>>PRZYSIĘGA ŻOŁNIERZY NA PLACU PIŁSUDSKIEGO. SPRAWDŹ UTRUDNIENIA<<

Informowaliśmy także o planowanych zmianach na skrzyżowaniu alei "Solidarności" z Żelazną:

Niebezpieczne lewoskręty w alei "Solidarności"

Lewoskręty na skrzyżowaniu alei "Solidarności" i Żelaznej
Lewoskręty na skrzyżowaniu alei "Solidarności" i Żelaznej Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock / Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości