Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Frezowanie, dzielnicowa inwestycja i prace kolejarzy. Weekendowe utrudnienia w trzech dzielnicach

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  kk/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Shutterstock / Urząd MiastaWeekendowe remonty

  Drogowcy zaplanowali na ten weekend frezowanie ulic Dywizjonu 303 i Gorzykowskiej. Kierowców nie ominą też utrudnienia związane z początkiem remontu na Rydygiera. Prace będą prowadzić również kolejarze, którzy zamierzają naprawić przejazd kolejowy na Strąkowej.

  Urząd miasta ostrzega, że w związku z planowanymi pracami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Będą one miały wpływ na kursowanie komunikacji miejskiej.

  Utrudnień powinni spodziewać się mieszkańcy czterech dzielnic: Bemowa, Woli, Targówka i Żoliborza.

  Bemowo i Wola

  Frezowanie nawierzchni ulicy Dywizjonu 303 rozpocznie się o godzinie 22 w piątek (4 października). Zakończy się w poniedziałek około godziny 5. Drogowcy wyłączą z ruchu ulicę na odcinku do alei Obrońców Grodna (trasy S8) do Księcia Janusza.

  Objazd zamkniętej ulicy będzie możliwy ulicami: Księcia Janusza - Księcia Bolesława - Widawską - Wrocławską. Kierowcy jadący Obozową od strony centrum będą musieli skręcić w Księcia Janusza. Natomiast po zachodniej stronie Dywizjonu 303, na wysokości wiaduktu przy ulicy Marynin zostanie wyznaczona zawrotka.  

  Trasy zmienią autobusy linii 184, N45 i N95.

  Objazd zamkniętego odcinka ulicy Dywizjonu 303Urząd Miasta

  Mieszkańcy Bemowa muszą także przygotować się na utrudnienia związane z remontem przejazdu kolejowego na Strąkowej. Prace rozpoczną się w piątek o godzinie 22. Ulica będzie nieprzejezdna na odcinku od Rzędzińskiej do Pola. Kierowcy nie będą mogli przejechać przez przejazd.

  Remont będzie można ominąć, jadąc Redutową i Połczyńską do Powstańców Śląskich. Autobusy linii 129 zmienią trasę.

  Objazd zamkniętego odcinka StrąkowejUrząd Miasta

  Targówek

  Remont na Gorzykowskiej planowany jest w takich samych godzinach, jak frezowanie na Dywizjonu 303.

  Ulica zyska nową nawierzchnię na odcinku od Handlowej do Radzymińskiej. Na czas prac połączenie z Gorzykowską straci Święciańska. Objazd zostanie wytyczony ulicami: Trocką - Pratulińską - Handlową.

  Trasę zmienią autobusy linii 120 i 160, które pojadą ulicami Radzymińską i Trocką. Linie 156 i nocna N02 będą kursowały ulicami: Trocką - Pratulińską - Handlową - Myszkowską - Barkocińską - Ossowskiego - Kołową - św. Wincentego.

  Objazd zamkniętego odcinka GorzykowskiejUrząd Miasta

  Żoliborz

  W sobotę rozpoczyna się pierwszy etap remontu ulicy Rydygiera. Na początek z ruchu wyłączony zostanie odcinek między ulicami Matysiakówny i German. Wyjątkiem będzie możliwość dojazdu do posesji. Należy pamiętać, że obowiązywał będzie zakaz parkowania na zamkniętym odcinku.

  Objazd zostanie wytyczony ulicami Broniewskiego - Krasińskiego - Przasnyską. Kursowanie autobusów linii 221 zostanie zawieszone. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 321, które pojadą ulicami: Duchnicką - Przasnyską - Krasińskiego - Broniewskiego. Ponadto Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi linię zastępczą Z21, kursując na trasie: plac Wilsona - Krasińskiego - Przasnyska - Duchnicka - Powązkowska - Krasińskiego - plac Wilsona.

  Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do 30 listopada.

  Urząd dzielnicy zapowiada, że harmonogram prac i ich postępy zależą od warunków atmosferycznych. Cała ulica ma być gotowa do końca czerwca 2020 roku.

  >>PRZYSIĘGA ŻOŁNIERZY NA PLACU PIŁSUDSKIEGO. SPRAWDŹ UTRUDNIENIA<<

  Informowaliśmy także o planowanych zmianach na skrzyżowaniu alei "Solidarności" z Żelazną:

  Niebezpieczne lewoskręty w alei "Solidarności"

  Lewoskręty na skrzyżowaniu alei "Solidarności" i Żelaznej Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/3

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Autor:kk/b

  Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock / Urząd Miasta