Weekendowe frezowanie ulic Sasanki i Posag 7 Panien

Warszawa

um, tvnwarszawa.plWeekendowe utrudnienia w stolicy

Wymiana nawierzchni dwóch kilku ulic, Wielka Parada Studentów, marsz kibiców Legii, żużel na Stadionie Narodowym. To nie będzie łatwy weekend dla warszawskich kierowców.

"Od 12 do 16 maja zamknięta dla ruchu będzie ul. Posag 7 Panien w rejonie skrzyżowania z K. Gierdziejewskiego - poinformował urząd miasta. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Traktorzystów – Władysława Jagiełły – Warszawska – K. Gierdziejewskiego".

W czasie prac swoją trasę zmienią autobusy linii 177.

Weekendowe utrudnienia na ul. Posąg 7 Panien
UM

Zamknięta Białobrzeska

Z kolei od piątku, 13 maja do 16 maja do godz. 6.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Białobrzeska przy skrzyżowaniu z ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

"Zamknięty będzie wylot od strony ul. Kopińskiej. Kierowcy jadący ul. Białobrzeską od strony Opaczewskiej będą musieli rozjechać się w prawo lub w lewo w ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r" - podaje urząd miasta.

Kierowcy zostaną skierowani na objazdy. Ruch zostanie skierowany ulicami: Kopińska – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. lub Szczęśliwicką.

Swoją trasę zmienią autobusy linii 157 – pojadą ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., Szczęśliwicką i ul. ppłk. M. Sokołowskiego "Grzymały" wrócą na swoją trasę.

Weekendowe utrudnienia na Białobrzeskiej
UM

Wymiana nawierzchni na Sasanki

Również w weekend odbędzie sie pierwszy etap wymiany nawierzchni ul. Sasanki na odcinku od granicy robót Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury.

Utrudnienia rozpoczną się już w piątek o godz. 22 i potrwają do soboty. W tym czasie drogowcy wymienią asfalt na połowie jezdni. Drugi etap rozpocznie się 14 maja (o północy) i potrwa do poniedziałku. Prace powinny zakończyć się w poniedziałek o 4 rano.

"W weekend wykonawca remontu ul. Marymonckiej pod budowie kolektora Burakowskiego bis będzie układał nawierzchnię na zachodniej jezdni pomiędzy ul. W. Smoleńskiego a ul. S. Żeromskiego" - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

W tym czasie do dyspozycji kierowców pozostanie jeden pas pas ruchu.

Imprezy uliczne

Ok. godz. 16:00 z pl. Defilad wyruszy Wielka Parada Studentów. Uczestnicy przejdą po zachodniej jezdni ul. Marszałkowskiej, pl. Konstytucji, L. Waryńskiego, Stefana Batorego na stadion klubu Syrenka.

W weekend nie zabraknie też imprez sportowych. Na Stadionie Narodowym odbędą się zawody żużlowe. W sobotę od 16:00 do 19:00 i niedziele od 11:00 do 14:00 wyłączony z ruchu kierowców będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński.

kz/b