Weekendowa kumulacja robót drogowych w Wawrze

Ulice

UMW weekend remont Traktu Lubelskiego

Od piątku wieczorem do rana w poniedziałek mieszkańców Wawra czekają utrudnienia w ruchu na ulicy Patriotów i na Trakcie Lubelskim. Dla kierowców wytyczono objazdy.

Drogowcy o godz. 22 w piątek zamkną ruch na zachodniej jezdni ul. Patriotów w rejonie skrzyżowania ze Zwoleńską. Objazd zostanie poprowadzony jej wschodnią jezdnią oraz ul. Szpotańskiego z możliwością przejazdu przez tory kolejowe w Aninie lub Radości.

- Wyłączenia z ruchu związane są z pracami wykończeniowymi i układaniem ostatniej warstwy nawierzchni na jezdni ul. Patriotów, która została przebudowana w ramach budowy tunelu pod torami kolejowymi – informuje Małgorzata Gajewska z Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Utrudnienia mają potrwać do godz. 6 rano w poniedziałek.

Swoje roboty w Wawrze w weekend zapowiada także Zarząd Dróg Miejskich. Kierowcy nie przejadą Traktem Lubelskim na odcinku od ul. Fiołkowej do Wału Miedzeszyńskiego. Tam zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni.

- Zamknięty odcinek będzie można objechać jadąc ul. Skalnicową do Wału Miedzeszyńskiego lub ul. Mrówczej – informuje Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Prace rozpoczną się w piątek o godz. 22 i potrwają do poniedziałku do godz. 4 rano.

Kierowcy jadący od strony Pragi powinni również wiedzieć, że w sobotę i niedzielę na wysokości Rotundy, wykonawca Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji rozpocznie prace związane z remontem magistrali wodociągowej. Obydwie jezdnie Al. Jerozolimskich, na krótkim odcinku przed rondem Dmowskiego, będą zwężone o jeden pas.

W weekend utrudnienia na ul. PatriotówUM

skw/mś

Źródło zdjęcia głównego: UM