Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Weekend z utrudnieniami w pięciu dzielnicach

Warszawa

materiały organizatoraBieg Ursynowa

Biegi, piknik, wyścig kolarski - w ten weekend w Warszawie odbędzie się kilka imprez. Z jednej strony to rozrywka, z drugiej utrudnienia dla samochodów i komunikacji miejskiej. Zmiany obejmą między innymi aleję Komisji Edukacji Narodowej oraz Puławską i Wybrzeże Szczecińskie.

Sportowcy spowodują utrudnienia już 16 czerwca w ramach 12. Bieg Ursynowa. Uczestnicy o godzinie 10 wystartują ze skrzyżowania alei Komisji Edukacji Narodowej i ulicy Gandhi.

"Organizacja biegu wymusza zamknięcie dla samochodów jezdni al. Komisji Edukacji Narodowej w kierunku Lasu Kabackiego, na odcinku od Gandhi do Płaskowickiej oraz Gandhi do Dereniowej. Zmiany będą obowiązywać w godz. 7.45-11.45. Ruch na obydwu jezdniach al. Komisji Edukacji Narodowej od skrzyżowania z ulicami Surowieckiego i Bartoka zostanie wstrzymany ok. godz. 9.40. Ponowne przywrócenie ruchu nastąpi ok. godz. 11" - podaje urząd miasta.

Trasy zmienią autobusy linii: 136, 148, 179, 185, 192, 193, 195, 209, 239, 503 i 737.

Piesza Masa Krytyczna

W sobotę w godzinach 12- 15 przejdzie marsz Pieszej Masy Krytycznej. Jej uczestnicy wyruszą z ronda de Gaulle'a i przejdą ulicami: Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Mokotowska – Wilcza – Krucza – Piękna na pl. Konstytucji. "W przypadku braku możliwości przejazdu samochody i autobusy będą kierowane na najbliższe trasy objazdowe" – podaje ratusz.

Piesza Masza Krytyczna
materiały organizatorów

Wesoła 2018

O 13 rozpocznie się Piknik Wesoła 2018. Przez cały dzień będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ulicach Raczkiewicza (od Mazowieckiej do Wawerskiej) i Szkolnej (od Mazowieckiej do Hipodromu). Ponadto Szkolna będzie zamknięta dla ruchu.

Kryterium Kolarskie

W niedzielę od godziny 11 na Puławskiej mają rywalizować kolarze ścigający się w II Mokotowskim Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Mokotowa. Zawody zorganizowano z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolarskie miasteczko, start i meta zostaną zlokalizowane na Broniwoja.

"Przez cały dzień będzie na niej obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. Zawodnicy pojadą ulicami: Broniwoja – Wielicka – Ksawerów – Puławska. Wyłączona z ruchu samochodów będzie jezdnia w kierunku Ursynowa na odcinku od Woronicza do alei Wilanowskiej" - informuje urząd miasta.

The Color Run

O godzinie 14 na błoniach Stadionu Narodowego wystartuje The Color Run. Zawodnicy okrążą arenę, biegnąc między innymi ulicami Zamoście i Wybrzeże Szczecińskie. Zamknięte dla samochodów będą: wschodnia jezdnia ulicy Wybrzeże Szczecińskie na odcinku od Siwca do Zamoście (ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na drugiej jezdni), Siwca, Sokola i jezdnia ulicy Zamoście w kierunku Starej Pragi (od Wybrzeża Szczecińskiego do Sokolej).

"Zamknięte będą również chodniki i drogi dla rowerów na łącznicy z aleją Poniatowskiego na Wybrzeże Szczecińskie, wzdłuż południowej jezdni ulicy Zamoście oraz chodnik wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie po stronie PGE Narodowego i wzdłuż alei Zielenieckiej. Swoje trasy zmienią autobusy linii: 125, 146, 147 i 202" – podaje miasto.

Color run
materiały organizatorów

ZOBACZ TEŻ BIEG NA RONDO1:

ran/pm

Bieg na szczytTVN24
wideo 2/2