Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Ulice

Weekend utrudnień: zamknięte ulice, objazdy autobusów

Ulice

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plŚwięto Saskiej Kępy

Takiej kumulacji plenerowych atrakcji w stolicy nie było już długo. W weekend w Warszawie będzie odbywać się "Święto Wisły", "Saskiej Kępy" czy "Noc Muzeów". Aby jedni mogli się swobodnie bawić, inni będą musieli przygotować się na utrudnienia. Można się spodziewać objazdów autobusów i czasowo zamkniętych ulic.

Zmiany zaczęły się już w piątek w związku ze "Świętem Saskiej Kępy" Zamknięta jest ul. Francuska oraz ul. Paryska na odcinku od ronda Waszyngtona do Brukselskiej. Zmiany obowiązują do godz. 22 w niedzielę. W podanym okresie na trasy zmienione zostały skierowane linie 117, 138 oraz 146.

Utrudnienia na Saskiej KępieGrafika TVN24

SOBOTA

Tegoroczne "Święto Wisły" organizowane pod hasłem „Pedałuj i płyń” odbędzie się na nadbrzeżu przy Płycie Desantu i plaży na Saskiej Kępie. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji m.in. przejażdżkę poduszkowcem, przejście tunelem pod dnem Wisły, regaty żaglowców.

Elementem imprezy jest "Bieg Wisły", którego 10-kilometrowa trasa prowadzi wzdłuż śródmiejskiego bulwaru, mostu Gdańskiego i nadwiślańskich ścieżek spacerowych. Mogą również wystąpić utrudnienia na Wybrzeżu Helskim, Szczecińskim i Kościuszkowskim, moście Śląsko-Dąbrowskim i Świętokrzyskim, oraz na Wioślarskiej i Solec. Biegacze startują o godz. 9.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia specjalna linię autobusowa 985. W sobotę i niedzielę od 11.00 będzie kursować co 20 minut na trasie: centrum – Al. Jerozolimskie – Książęca – Ludna – Solec – Czerniakowska – Łazienkowska - Rozbrat – Książęca – Al. Jerozolimskie – centrum.

Bieg Wisłymateriały organizatorów

Parady, biegacze i motocykliści

To nie jedyne atrakcje jakie szykują się w ten weekend w Warszawie. W sobotę od godziny 11.00 w związku z biegiem "Samsung Irena Run" mogą wystąpić utrudnienia na ul. Rostafińskich oraz Rokitnickiej.

TRASA BIEGU:

Trasa biegumat. organizatora

Również w sobotę odbędzie się "Wielka Parada Studentów 2012 " wraz z przemarszem trasą: pl. Politechniki – Polna – Waryńskiego – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – Batorego – stadion "Syrena". Od 15.00 autobusy poniższych linii zostaną skierowane na trasy objazdowe: 117, 210: 118, 131, 501, 519, 138, 143, 502, 514, 182, 187, 188, 523, 520, 525.

W związku z inauguracją klubu "Giant" od 12.30 przez około godzinę mogą wystąpić utrudnienia na Wybrzeżu Kościuszkowskim, Zajęczej, Topiel, Browarnej, Karowej, wiadukcie Markiewicza, Krakowskim Przedmieściu, Senatorskiej, pl. Bankowym, Elektoralnej, Jana Pawła, Chałubińskiego oraz alei Niepodległości. Również od godz. 12.00 w związku z imprezą "Odjazdowy Bibliotekarz" mogą wystąpić utrudnienia na ulicach: Kaliskiej, Barskiej, Grójeckiej, pl. Narutowicza, Jerozolimskich, Żelaznej, Solidarności, Bankowym, Senatorskiej, Podwalu, Kilińskiego, Długiej, pl. Krasińskich, Świętojerskiej, Anielewicza, Karmelickiej, Dzikiej, Jana Pawła, rondzie Zgrupowania AK „Radosław”, Broniewskiego, Duracza, Sacharowej, Kasprowicza, Przy Agorze, oraz Szegedyńskiej. W godzinach 15.00-17.00 w związku z paradą "Bemowo Harley Days" mogą wystąpić utrudnienia na Człuchowskiej, Powstańców Śląskich, Maczka, Prymasa Tysiąclecia, Obozowej, Dywizjonu 303, Radiowej, Kaliskiego, Lazurowej.

NIEDZIELA

W niedziela z kolei w godz. 9.00-13.00 w związku z "Małym wyścigiem Pokoj" mogą wystąpić utrudnienia na ulicach: Ruskowy Bród, Kobiałka, Olesin, Mańkowska. Nastąpią zmiany tras linii 120 i 134.

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości