Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Ulice

Weekend utrudnień. Jerozolimskie, Jana Pawła, Powązkowska, Światowida

Ulice

um.warszawaObjazd Al. Jerozolimskich

W piątek wieczorem drogowcy znów zamkną Aleje Jerozolimskie, od Spisaka do węzła Salomea. Pamiętać o tym muszą kierowcy jadący w kierunku centrum. Utrudnień spodziewać się trzeba też na moście Łazienkowskim, Powązkowskiej i Światowida. Tramwaje nie pojadą al. Jana Pawła II.

Ekipa budowlana wymianę nawierzchni w alejach rozpocznie już w piątek o godzinie 22.00, a zakończyć ma w poniedziałek o 4.00. Od ulicy Spisaka kierowcy będą musieli pojechać objazdem.

Drogowcy wytyczą dwa: Południową Obwodnicą Warszawy, przez węzeł Opacz i drogą S8 do węzła Salomea, bądź ulicami Spisaka – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżową – 4 Czerwca 1989 r. do Al. Jerozolimskich.

Zamknięte będą wloty z ulic Bodycha i Ryżowej, od strony południowej.

Jak informuje stołeczny ratusz, autobusy linii 177, 178 i 717 zmienią na weekend swoje trasy.

Dwa tygodnie temu drogowcy remontowali pas prowadzący w przeciwnym kierunku.

Zbudują wjazd na osiedle

Od następnego dnia, czyli od soboty, kierowcy inaczej jeździć będą ulica Powązkowską. W związku z budową wjazdów na teren nowego osiedla, na odcinku od Krasińskiego do Duchnickiej, zamknięta zostanie jezdnia prowadząca w kierunku Okopowej. Do dyspozycji zmotoryzowanych będzie po jednym pasie w każdym kierunku, po jezdni prowadzącej normalnie w kierunku Maczka. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

Zamkną Światowida

W weekend prowadzić też będą prace na ul. Światowida. Ulica całkowicie zamknięta będzie na odcinku od ul. Mehoffera do ul. Ćmielowskiej.

W tym czasie układany będzie nowy asfalt. Zamknięty odcinek objechać będzie można Myśliborską.

Po zakończeniu tych prac ulica i skrzyżowanie zostaną otwarte dla ruchu, ale nie będzie można wjechać w Mehoffera w kierunku Myśliborskiej oraz w ulicę Erazma z Zakroczymia.

Objazd Światowidaum.warszawa

Prace w Al. Jerozolimskich prowadzone dwa tygodnie temu:

Frezują Al. Jerozolimskie Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Połączą estakadę z Trasą Łazienkowską

Także w weekend wyłączona z ruchu zostanie jezdnia mostu Łazienkowskiego prowadząca w stronę centrum. Cały ruch zostanie przełożony na drugą nitkę. Utrudnienia mają związek z łączeniem nowo wybudowanej estakady z Trasą Łazienkowską.

Północna jezdnia mostu zostanie zamknięta w piątek od godz. 22.00. Ruch ma zostać przywrócony do godz. 6 w poniedziałek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jana Pawła bez tramwajów

Porcję utrudnień przygotowali też tramwajarze. Zaplanowali wyłączenie ruchu w al. Jana Pawła II - CZYTAJ WIĘCEJ.

W sobotę rozpocznie się modernizacja torowiska w al. Jana Pawła IIUM

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: um.warszawa