Weekend pod znakiem drogowych utrudnień


Frezowanie, zwężone jezdnie, burzenie wiaduktu i uliczne wyścigi - w weekend stolica będzie pełne utrudnień na drogach.

Najwięcej zmian jest w centrum miasta. Już od czwartku nieprzejezdne są okolice placu Piłsudskiego, z powodu wyścigów VERVA Street Racing.

Zamknięte zostały ulice: Senatorska (odcinek pomiędzy Bielańską i Miodową), Wierzbowa, Niecała (odcinek pomiędzy Wierzbową i Canaletta), Fredry, Moliera, Focha, Trębacka (tylko od strony Focha), Ossolińskich i pl. Piłsudskiego. Ulice zostaną ponownie otwarte w poniedziałek 20 czerwca o godz. 5.00.

Ponadto nie będzie można parkować samochodów na pl. Teatralnym, przed Hotelem Europejskim i Dowództwem Garnizonu Warszawa od strony pl. Piłsudskiego oraz na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza. Sytuacja całkowicie wróci do normy we wtorek 21 czerwca o 9.00.

WYŚCIGOWE SAMOCHODY OPANUJĄ STOLICĘ - CZYTAJ WIĘCEJ

WARSAW ORANGE FESTIVAL

Sobota to drugi dzień Orange Warsaw Festival. Koncerty na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej rozpoczną się po godzinie 19 i zakończą przed 1:00 w nocy.

Dla wszystkich, którzy wybierają się na koncerty najlepszym i najszybszym sposobem na dojazd będzie komunikacja miejską.

FREZOWANIE

Chełmżyńska

W weekend drogowcy będą już po raz ostatni w tym sezonie frezować stołeczne ulice. Ciężki sprzęt pojawi się na Chełmżyńskiej - na odcinku od elektrociepłowni do granic miasta. Objazd prowadzi ulicami: Marsa, Żołnierską, al. Piłsudskiego i ul. Ks Skorupki.

Myśliborska

Z kolei na Myśliborskiej nawierzchnia będzie wymieniana na odcinku od Światowida do Obrazkowej. Żeby ominąć zamknięty fragment, jadąc od strony skrzyżowania Modlińskiej ze Światowida, trzeba pojechać po łuku Światowiada w kierunku Mehoffera, następnie skręcić w lewo w Świętosławskiego, potem znowu w lewo w Świderską i jadąc cały czas tą ulicą, ponownie skręcić w lewo do ronda, gdzie zbiegają się Myśliborska, Świderska i Obrazkowa. Tam można wyjechać już na przejezdny odcinek Myśliborskiej.

Nowoursynowska

Nowa warstwa asfaltu będzie kładziona również na Nowoursynowskiej na odcinku od Doliny Służewieckiej do ul. Chłapowskiego. Objazd prowadzi ulicami: Rodowicza "Anody" – Bartoka albo Jastrzębowskiego, albo Ciszewskiego – al. KEN lub Dolina Służewiecka – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego albo Herbsta – al. KEN.

Uwaga: KEN w sobotę czasowo zamykana z podowu Biegu Ursynowa. Czytaj więcej.

Górczewska

Natomiast na Górczewskiejdrogowcy będą układać cichy asfalt pomiędzy Elekcyjną a rondem Józefa Szczepańskiego "Ziutka" w kierunku Śródmieścia. Proponowany objazd ulicami: Jana Olbrachta, Redutową, Wolską i aleją Prymasa Tysiąclecia.

Do listy zamkniętych ulic należy dopisać 17 Stycznia. Będzie ona zamknięta do poniedziałku do 4 rano na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Wirażowej. Drogowcy proponują objazd ulicami: Hynka i Marynarską.

SPRAWDŹ ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

BURZENIE WIADUKTU

W piątek rozpoczęło się burzenie wiaduktu ulicy Traktorzystów. To powoduje, że ulica Cierlicka będzie zamknięta do poniedziałku - do około 4:00 nad ranem.

Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów przez al. Tysiąclecia w Piastowie albo przez ul. Globusową we Włochach.

ZWĘŻONA ŁOPUSZAŃSKA

Na generującym poważne utrudnienia węźle Łopuszańska osunął się jeden pas ruchu. Kierowcy do poniedziałku będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Ruch jest chwilowo wstrzymywany. Efekt jest łatwy do przewidzenia: korki. Jerozolimskie stoją od Ryżowej.

REMONT TOROWISKA NA TARGOWEJ

W weekend pasażerów czekają kolejne utrudnienia związane z remontem torowiska na ul. Targowej i Kijowskiej. Okazuje się, że na swoje trasy nie wyjedzie znaczna część tramwajów niskopodłogowych. Niektóre linie zostaną skierowane na objazdy.

W czasie prac zablokowana zostanie główna baza tramwajów niskopodłogowych - zajezdnia Praga. Dlatego na trasy wyjedzie mniej składów niskopodłogowych - informuje ZTM.

bf/par

Źródło zdjęcia głównego:  | Couleur/pixabay

Pozostałe wiadomości