Weekend pełen utrudnień

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plFrezowanie ul

Największe utrudnienia w weekend czekają na mieszkańców Ursynowa i Wesołej. Frezowanie zaplanowano na ul. Wąwozowej i ul. Armii Krajowej. Organizacja ruchu zmieni się również na Powiślu, w al. Krakowskiej i rondzie ONZ.

W sobote i niedzielę frezowana jest ul. Wąwozowa od al. KEN do ul. Stryjeńskich. Proponowane objazdy prowadzą: al. KEN - Przy Bażantarni - Stryjeńskich; al. KEN – Belgradzka - Stryjeńskich. Wąwozowa wyłączona będzie z ruchu do poniedziałku do godz. 4:00.

Na frezowanie natrafimy też w Wesołej. Od ul Żółkiewskiego do ul. Orlej wyłączona z ruchu będzie ul. Armii Krajowej. Objazd zaproponowany przez ZDM prowadzi ulicami: Armii Krajowej - 1 Praskiego Pułku – Okuniewska - al. Piłsudskiego (Sulejówek) - Moraczewskiego (Sulejówek). Tu prace potrwają również do poniedziałku do 4:00.

… i inne utrudnienia

O dwie godziny dłużej zwężona będzie ul. Kasprowicza pomiędzy ul. Lindego a ul. Przytyk. Na zawężonym odcinku wprowadzony został ruch jednokierunkowy – w stronę węzła komunikacyjnego Młociny.

Wyłączona z ruchu jest południowa strona jezdni Kasprowicza. Kierowcy jadący w kierunku Żoliborza muszą korzystać z objazdu ulicami: Sokratesa – Wólczyńska lub Przy Agorze – Marymoncka. Jednak utrzymany jest dojazd ul. Wolumen do skrzyżowania z ul. Kasprowicza oraz skręt w lewo w kierunku stacji metra Młociny lub do ul. Lindego. Kierowcy jadący ul. Kasprowicza w stronę węzła komunikacyjnego Młociny poruszają się bez utrudnień.

W sobotę około 21:00 zmieni się również organizacja ruchu na rondzie ONZ. Ruch w kierunku Ochoty zostanie przełożony na jezdnię tymczasową zbudowaną po wschodniej stronie ronda (przy ul. Prostej). Jezdnia będzie miała trzy pasy ruchu.

Trudności na Powiślu

W weekend zwężona o jeden pas ruchu została ul. Dobra pomiędzy Tamką i Zajęczą. Wyłączony z ruchu jest fragment zachodniej strony jezdni. Utrzymany jest ruch w każdym kierunku (po jednym pasie) z możliwością skrętu w ulice Tamka i Zajęcza. Utrudnienia związane są z instalacją urządzeń aparatury pomiarowej na potrzeby budowy centralnego odcinka II linii metra.

Utrudnienia czekają na kierowców również w al. Krakowskiej.Wyłączony z ruchu jest lewy pas jezdni wschodniej (w kierunku centrum) pomiędzy wlotem ul. Malowniczej a Rękodzielniczej.

Zobacz też teledysk o frezowaniu:

7 Przystanków
panatofilm.pl /Bilfinger Berger

band/par