Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Weekend na drogach: remonty i zamknięte ulice

Warszawa

grafika tvn24.plLista remontów majówkowych

To będzie wyjątkowo pracowity majowy weekend dla drogowców, a dla warszawiaków którzy zostaną w mieście, wyjątkowo uciążliwy. Na 10 dni zamknięte będzie skrzyżowanie Sobieskiego z Idzikowskiego. Trzy dni krócej potrwa wymiana nawierzchnia na Trasie Łazienkowskiej. Poważne trudnienia będą także na pl. Zawiszy, ul. Woronicza i Marywilskiej.

Zarząd Dróg Miejskich postanowił wykorzystać długi weekend - drogowcy zaplanowali na te kilka dni remonty ważnych ulic w mieście. Ci warszawiacy, którzy nie wyjadą , muszą uzbroić się w cierpliwość, bo może się okazać, ze ulica , którą jadą nagle kończy się zakazem wjazdu.

Trasa zamknięta

NOWE INFORMACJE O REMONCIE TRASY: DROGOWCY OTWORZYLI CZĘŚĆ JEZDNI - czytaj więcej.

To będzie trzeci już etap remontu Trasy Łazienkowskiej. Tym razem drogowcy aż na tydzień zamkną ciąg ulicKopińska - Wawelska - aleja Armii Ludowej na odcinku od Białobrzeskiej do pl. Na Rozdrożu w stronę mostu Łazienkowskiego - początek prac piątek godz. 22.

Drogowcy proponują objazdy: Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, Wioślarską lub Wałem Miedzeszyńskim.

Dwa pierwsze etapy wymiany nawierzchni Trasy Łazienkowskiej przysporzyły kierowcom sporo utrudnień. Mimo weekendu tworzyły się spore korki. I tym razem kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami. Na szczęście część z nich wyjedzie na majówkę. Prace zakończą się w piątek (4 maja) nad ranem.

Remont Trasy Łazienkowskiej
Targeo/tvnwarszawa.pl

SOBIESKIEGO

NOWE INFORMACJE: NAPRAWA ZAKORKOWAŁA OKOLICĘ

Aż do 7 maja( od piatkowego wieczoru) nieprzejezdne będzie skrzyżowanie ul. Sobieskiego z Al. Witosa. Po gigantycznej awarii rur przeprowadzili doraźny remont, ale teraz chcą na dobre wymienić urządzenia. Prace potrwają przez cały długi weekend, a to oznacza utrudnienia dla kierowców.

CZYTAJ WIĘCEJ

Robotnicy zamkną ulicę Sobieskiego na odcinku od Idzikowskiego do skrzyżowania z Witosa. Urzędnicy udostępnili już mapkę z objazdami. Polecają z centrum objazd ul. Chełmską, Czerniakowską, al. Witosa i Sikorskiego, lub Sobieskiego i Idzikowskiego.

W przeciwnym kierunku al. Wilanowską do Puławskiej. Albo al. Sikorskiego, Witosa, Czerniakowską do Gagarina.

Utrudnienia na Sobieskiego
Urząd Miasta

WORONICZA

Od piątku( 22.00) do poniedziałku kierowcy nie przejadą również ul. Woronicza na odcinku od Wołoskiej do Racjonalizacji w obu kierunkach. Drogowcy zalecają objazd ul: Wołoska - Konstruktorska – Racjonalizacji. Trasy zmienią także autobusy linii 218, 222, N33 i N36. Więcej na stronie ZTM.

Remont ul
Targeo/tvnwarszawa.pl

PL. ZAWISZY

Trudno spodziewać się, by bez utrudnień obyło się też po zamknięciu pl. Zawiszy. To kolejne miejsce, w którym będzie można spotkać drogowców. Prace wystartują w nocy z wtorku na środę(z 1 na 2 maja) wyłączone z ruchu zostaną wewnętrzne pasy na rondzie. Na wysokości Koszykowej powstanie tymczasowa zawrotka. W środę w nocy frezowane będą zewnętrzne pasy.

Dzień później drogowcy zamkną zjazd z ronda w ul. Grójecką i Al. Jerozolimskie oraz wyjazd z Grójeckiej w kierunku ul. Towarowej i Al. Jerozolimskich.

Wreszcie w ostatnim etapie - z czwartku na piątek - ruch w relacjach: z Al. Jerozolimskich w ul. Towarową oraz z ul. Raszyńskiej w Al. Jerozolimskie będzie możliwy po zawróceniu na rondzie.

Remont pl
Targeo/tvnwarszawa.pl

FRONTOWA

W sobotę o godz. 7.30 drogowcy zamkną ul. Frontową na odcinku od ul. Topograficznej do ul. Czerwonych Beretów. Proponowane objazdy prowadzą ul: Republikańska – Cyrulików – Szatkowników; Republikańska – Konwisarska – Szatkowników; Republikańska – al. „Montera” Chruściela – Czerwonych Beretów.

Prace potrwają do wtorku, 1 maja do godz. 23.00.

MARYWILSKA

W poniedziałek (30 kwietnia) wieczorem zamknięta zostanie wschodnia jezdnia ul. Marywilskiej w rejonie Trasy Toruńskiej. Drogowcy muszą przebudować skrzyżowanie z Trasą Toruńską. Objazd zamkniętego odcinka prowadzony będzie ul: Bazyliańską, Annopol i Odlewniczą.

MARSZAŁKOWSKA

Budowa metra wkracza w kolejny, uciążliwy dla mieszkańców etap. 2 maja ulica Marszałkowska zostanie zamknięta od Moniuszki do Rysiej. Spore utrudnienia czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Ruch samochodowy i tramwajowy zostanie skierowany na objazdy. To nie wszystkie utrudnienia związane z metrem. Na pięć dni wyłączona będzie stacja Świętokrzyska( od piątku od 22.). Utrudnienia są związane z budową łącznika między I i II linią metra.

par//ec