Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

We wtorek otworzą wiadukty na Andersa

Warszawa

fot

Nareszcie. We wtorek mają zostać otwarte pozostałe dwa wiadukty na Andersa - drogowy i tramwajowy. - Jak tylko dostaniemy pozwolenie to o godz. 22.00 planujemy otwarcie - zapowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

W poniedziałek do godz. 17.00 komisja nadzoru budowlanego sprawdzała czy wiadukty można udostępnić do ruchu. - Właśnie wróciliśmy, musimy teraz to wszystko zebrać w całość i we wtorek podejmiemy ostateczną decyzję - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jaromir Grabowski, dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. - Raczej nic nie stoi na przeszkodzie, aby wiadukty dopuścić do ruchu - dodaje.

Jeżeli tak, to jutro o 22.00

O pozytywnej opinii nadzoru budowlanego Choińska dowiedziała się od nas. - Jeżeli faktycznie jutro dostaniemy pozwolenie, to na pewno wiadukty zostaną otwarte tak szybko jak to będzie możliwe. Zapewne będzie to o godz. 22.00 - zapewnia.

Długo oczekiwana inwestycja za 79 mln.

Budowa trzech wiaduktów na Andersa: dwóch drogowych i jednego tramwajowego trwa od 2009 roku. Pierwszy z nich oddany został do użytku z blisko rocznym opóźnieniem ( miał zostać oddany w paźdzerniku 2010 został w lipcu 2011). Dwie kolejne przeprawy miały być gotowe do października 2011 roku.

Cała inwestycja kosztowała 79 mln złotych.

su