Ważny skrót zamknięty na ponad miesiąc. "Część kierowców się gubi"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZamknięta ulica Rzekotki

Wodociągowcy zamknęli popularny skrót. W poniedziałek rano ul. Rzekotki została wyłączona z ruchu. Utrudnienia potrwają do 6 sierpnia.

Ulica Rzekotki wraz z ul. Podgrzybków tworzą popularny skrót, którym kierowcy mogą dojechać z Wilanowa do Ursynowa i odwrotnie. Od poniedziałku muszą korzystać z innych możliwości dojazdu. Wodociągowcy zamknęli ulicę na ponad miesiąc.

- Zamknięcie nastąpi w o 8.00 - poinformowała Marzena Wojewódzka z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Chcieliśmy ominąć największy szczyt komunikacyjny - dodała.

Na miejsce, od strony Ursynowa, w poniedziałek pojechał nasz reporter. - Prace już trwają - relacjonuje po 9.00 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Arteria wyłączona została na odcinku od ul. Nowoursynowskiej do Podgrzybków - dodaje.

"Gubią się"

Jak informuje reporter, pomimo dobrego oznakowania, które stoi między innymi przy ul. Nowoursynowskiej, gubi się. Część po prostu lekceważy znaki. - Chcą wjechać w ul. Rzekotki, ale w związku z tym, że ulica jest już rozkopana i stoją na niej ciężkie maszyny, muszą zawracać - dodaje.

Mieszkańcy nadal będą mogli dojechać do swoich posesji, natomiast dojazd do ul. Gąsek jest możliwy tylko od strony ul. Drewny i Przekornej.

Utrudnienia potrwają do 6 sierpnia. W tym czasie zbudowane zostaną kanalizacja i wodociąg.

Zamknięta ulica Rzekotki
targeo.pl

su