Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Waszyngtona po awarii: wróciły tramwaje i światła

Warszawa

Wróciły tramwaje na aleję WaszyngtonaArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Na aleję Waszyngtona wróciły tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej. Ich ruch był wstrzymany od środy, kiedy przy skrzyżowaniu z Grenadierów doszło do awarii ciepłowniczej. Naprawiono też sygnalizację świetlną, która jeszcze w sobotni poranek nie działała poprawnie.

"Od soboty, 27 października, tramwaje linii 9 i 24 oraz autobusy linii 521 i N24 wracają na swoje podstawowe trasy. Kończy się usuwanie awarii ciepłowniczej" - poinformował w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego.

Problem z sygnalizacją

Nasz reporter Artur Węgrzynowicz pojechał na miejsce i potwierdził: "tramwaje zostały już puszczone na tory, autobusy też kursują normalnie". - Nie działa za to sygnalizacja. Cały czas jest pomarańczowe pulsujące światło - podał w sobotę rano.

- Ruch jest niewielki, więc pojazdy nie mają większego problemu z przejazdem w przeciwieństwie do pieszych. W pobliżu jest Szpital Grochowski, więc nawet w sobotę rano jest ich sporo i widać, że nie bez obaw przechodzą przez cztery pasy - opisywał Węgrzynowicz.

O problemy spytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. - Konserwator został powiadomiony. Jeszcze dziś sygnalizacja powinna działać w kolorach - mówiła nam przed południem Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Prace trwały przez kilka godzin. Chwilę po 16 Gałecka podała, że "od godziny 15.50 sygnalizacja działa prawidłowo, w kolorach".

Podmyte tory i dziura w jezdni

Do awarii ciepłowniczej doszło w środę około północy. Woda podmyła tory. Na Kontakt 24 dostawaliśmy liczne filmy i zdjęcia unoszącej się w okolicy pary wodnej.

Straty - jak opisywał nasz reporter - były dość poważne - zniszczony sygnalizator, powyginane torowisko i duża na około osiem metrów dziura.

Komunikacja miejsca została skierowana na objazdy. Zamiast tramwajów, ZTM uruchomił zastępczą linię Z-9, kursującą między rondem Wiatraczna i rondem Waszyngtona. Służby od początku informowały, że usuwanie awarii powinno trwać do weekendu i tak też się dzieje.

Do zdarzenia doszło na Pradze Południe Wolus, Kontakt 24
wideo 2/3

kw/b