Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Warszawiacy szturmują sklepy", policja kierowała ruchem przy Arkadii

Warszawa

targeo.plKorek przy Arkadii

W sobotę wieczorem wokół centrum handlowego Arkadia utworzyły się ogromne korki. Kierowcy stali m.in. na ul. Jana Pawła II i Słomińskiego. - To nie wina żadnego wypadku. Warszawiacy szturmują sklepy po świętach - wyjaśniła policja i dodała, że funkcjonariusze kierowali tam ruchem.

"Droga redakcjo, ostrzeżcie ludzi, żeby nie jechali na zakupy do centrum handlowego Arkadia. Od dwóch godzin jest problem z wyjazdem z parkingu. Personel zarządzający rozkłada ręce i nic nie robi. Szkoda, żeby inni marnowali czas, stojąc w aucie" - napisała do nas Anna.

O utrudnieniach ostrzegała również na Kontakt 24 Marta. "Policja właśnie zablokowała pasy skrętu do Arkadii" – informowała.

Szturm na sklepy

Co spowodowało paraliż komunikacyjny przy centrum handlowym? – To nie wina żadnego wypadku czy innego zdarzenia drogowego. Na rondzie i drogach dojazdowych do galerii handlowej jest ogromny tłok. Widać mieszkańcy szturmują sklepy po świętach – wyjaśnił asp. szt. Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, na miejscu ruchem kierowała policja.

Przed godz. 21 policjant poinformował, że sytuacja w rejonie ronda Zgrupowania AK "Radosław" się uspokoiła. - Policjanci już stamtąd odjechali - przekazał.

Szał zakupów opanował warszawiaków także przed świętami. W wigilijne przedpołudnie parkingi przed centrami handlowymi wypełniły się samochodami:

Parking przed centrum handlowym na Targówek
TVN24

jk/ec