TVN Warszawa | Ulice

Otwierają wiadukt nad POW w Wawrze. Zmiany na Patriotów

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Budowa węzła POW z ulicą Patriotów

Zmienia się organizacja ruchu w rejonie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy w Wawrze. Drogowcy otwierają wiadukt na Zabawnej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zmiany dotyczą okolic stacji kolejowej PKP Miedzeszyn, gdzie budowany jest węzeł przyszłej obwodnicy z ulicą Patriotów. Droga ekspresowa będzie tam przebiegała w tak zwanej wannie szczelnej, którą wybudowano pod lokalnymi jezdniami i torami kolejowymi. Dotychczas kierowcy omijali wyłączony z ruchu odcinek wschodniej jezdni Patriotów, jadąc tymczasową drogą z betonowych płyt, poprowadzoną przez środek placu budowy. Jak zapowiada urząd miasta, w środę wykonawca odda do użytku nowy wiadukt na Zabawnej. Dzięki temu tymczasowa jezdnia zostanie zlikwidowana, a kierowcy będą korzystali z objazdu wytyczonego przez Gruntową - Zabawną - Drozdową.

Kierowcy muszą też spodziewać się wcześniejszego zjazdu z wschodniej jezdni Patriotów. Przez najbliższe dwa miesiące będzie ona wyłączona z ruchu już na wysokości Dusznickiej. Przy placu budowy wyłączony z ruchu jest także fragment zachodniej jezdni. Można go ominąć, korzystając z wybudowanych już zjazdów obwodnicy.

Zmiany w rejonie budowy węzła PatriotówUrząd Miasta

Południowa Obwodnica Warszawy

Południowa Obwodnica Warszawy zepnie ze sobą odcinki autostrady A2. Pracę trwają od węzła Puławska do węzła Lubelska. Przez Ursynów trasa będzie biegła tunelem pod linią metra. Po minięciu Wilanowa kierowcy wjadą na most, a potem odcinkiem wawerskim dojadą właśnie do węzła Lubelska. Droga będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, każda po 14,5 metra szerokości, a także ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach. Sam most docelowo będzie mieć półtora kilometra długości i 46 metrów szerokości.

W maju informowaliśmy o opóźnieniach w budowie obwodnicy. Obecnie zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku.

Postępy na budowie POW w kwietniu

Budowa POW w Wawrze - kwiecień 2020GDDKiA
wideo 2/3

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA