TVN Warszawa | Ulice

Wyłączona część Górczewskiej i kolejny etap przebudowy "czarnego punktu" Ochoty

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.pl/ UM WarszawaKolejny etap przebudowy skrzyżowania na Ochocie

Od piątku 24 kwietnia wchodzą w życie zmiany organizacji ruchu w dwóch miejscach. Budowniczowie metra będą pracować w okolicach Górczewskiej. Rozpoczyna się też kolejny etap przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak informuje stołeczny ratusz, kierowcy powinni zwracać uwagę na oznakowanie w rejonie prowadzonych prac. Roboty przy budowie szybu startowego dla tarcz TBM są już mocno zaawansowane. Od piątku na bemowskim odcinku drugiej linii metra rozpocznie się budowa szybu, który znajdzie się pod północną jezdnią ulicy Górczewskiej, w rejonie centrum handlowego. Jak przypominają urzędnicy, na Bemowie tarcze wystartują z komory za stacją Powstańców Śląskich i będą drążyły tunele aż do torów odstawczych, przed stacją Księcia Janusza.

Zmiana organizacji ruchu na Górczewskiej

W związku z tym od piątku od godziny 22 zmieni się organizacja ruchu na Górczewskiej. Jak poinformował ratusz, z ruchu wyłączona zostanie jej północna jezdnia między ulicą Góralską a wschodnim wyjazdem z centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną).

Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową, w kierunku Śródmieścia. Kierowcy jadący od strony skrzyżowania z ulicami Księcia Janusza i Jana Olbrachta będą mogli dojechać wyłącznie do Góralskiej. Dalej prosto, w kierunku Bemowa, pojadą tylko autobusy miejskie, taksówki, pojazdy służb, transport osób niepełnosprawnych, posiadacze identyfikatorów MW oraz motocykle, a także mieszkańcy budynków Górczewska 116 i 118. Jak podkreślają urzędnicy, nadal możliwy będzie wyjazd z centrum handlowego w lewo – w kierunku Śródmieścia.

Przystanek autobusowy Góralska znajduje się przy południowej jezdni Górczewskiej, przed skrzyżowaniem z ulicą o tej samej nazwie.

Przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania

Również w piątek 24 kwietnia rozpoczął się kolejny etap przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej. Jak wskazuje ratusz, od godziny 8 zamknięty dla ruchu został około 60-metrowy fragment Harfowej za skrzyżowaniem z Grójecką. Dojazd do Harfowej będzie możliwy ulicami Włodarzewską i Lutniową. Utrzymany będzie dojazd do posesji. Na wyłączonym z ruchu odcinku odbywają się prace związane z przebudową instalacji podziemnych.

O przebudowę tego niebezpiecznego skrzyżowania apelowali mieszkańcy Ochoty. Skrzyżowanie Grójeckiej z Harfową i Racławicką jest jednym z "czarnych punktów" na mapie dzielnicy.

W lutym drogowcy zamknęli ulicę Racławicką na odcinku pomiędzy ulicami Grójecką a Sierpińskiego.

Jak informował ratusz, planowane prace drogowe na skrzyżowaniu obejmują między innymi przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego, montaż oświetlenia oraz posadzenie zieleni. Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa. Projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej i obustronnych chodników.

Na tvnwarszawa.pl opisywaliśmy też prace remontowe na Wisłostradzie:

Prace remontowe na Wisłostradzie
Prace remontowe na WisłostradzieMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl/ UM Warszawa

Pozostałe wiadomości