Południowa jezdnia Gagarina gotowa, przenoszą się na północną. Zmiany dla kierowców

Autor:
mg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Remont na ulicy Gagarina

Południowa jezdnia Gagarina ma już nową nawierzchnię i chodnik. Teraz prace będą trwały po drugiej stronie. W nocy ze środy na czwartek wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu.

Na Gagarina, pomiędzy Belwederską a Czerniakowską, realizowane są dwie duże inwestycje. Pierwszą jest powstający pod ulicą kolektor ściekowy – tzw. Mokotowski Bis. Druga obejmuję budowę fragmentu trasy tramwajowej. Zbudowano już południową jezdnię ulicy Gagarina między Belwederską a Stępińską. Na tym odcinku zostały wykonane wszystkie prace - ułożona została sieć ciepłownicza oraz chodnik.

Na skrzyżowaniu Gagarina i Stępińskiej zlokalizowana jest komora startowa dla tarczy drążącej kolektor. To właśnie stamtąd "Jolanta" ruszyła w kierunku Czerniakowskiej. Później, z tego samego miejsca, rozpocznie drążenie w stronę Belwederskiej. Dotychczas wybudowano około jednej piątej całkowitej długości kolektora, co przekłada się na 240 metrów rur.

Nowa organizacja ruchu

W związku z postępem prac w środę, 30 listopada, około godz. 23:30, na odcinku od Belwederskiej do Stępińskiej zostanie wprowadzona nowa czasowa organizacja ruchu. Kierowcy pojadą już po nowowybudowanej, południowej jezdni Gagarina. Zgodnie z docelowym projektem ulicy, na jezdni powstały dwa pasy ruchu. Na razie jednym ruch będzie prowadzony w stronę Belwederskiej, a drugim kierowcy pojadą w stronę Wisłostrady. Na wysokości Stępińskiej wjadą na jezdnię północną, aby ominąć komorę startową kolektora. Natomiast na skrzyżowaniu z Sielecką powrócą na stronę południową ulicy.

Czasowa organizacja ruchu obowiązująca od 30 listopadaUM Warszawy

Z Sieleckiej na Gagarina będzie można wyjechać – tak jak dotychczas – tylko od strony Podchorążych. Zamknięty pozostanie wlot Sieleckiej po południowej stronie (od strony Chełmskiej). Połączenie z Gagarina utrzymają ulice Podchorążych (wyjazd możliwy tylko w prawo) i Parkowa, a odzyskają je ulice po południowej stronie – Sułkowicka (możliwy będzie wjazd na tę jednokierunkową drogę z Gagarina), Nabielaka i Górska (wyjazd tylko w prawo, w kierunku Czerniakowskiej).

Połączenia z Gagarina wciąż nie będzie miała ulica Stępińska – zarówno po północnej, jak i po południowej stronie.

Na pozostałym odcinku Gagarina, czyli od Sieleckiej do Czerniakowskiej, zasady poruszania się nie ulegną zmianie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy grudnia 2022 roku.

Bez zmian w komunikacji miejskiej

Nie zmienią się trasy autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego. Będą one nadal zatrzymywały się na tymczasowych przystankach: Sielce 54, Iwicka 52, Stępińska 52 i Spacerowa 53. Wraca natomiast przystanek Stępińska 01 w stałej lokalizacji, czyli na południowej jezdni ulicy Gagarina – za skrzyżowaniem z ulicą Górską.

Przeczytaj także: 15-tonowa "Jolanta" drąży tunel pod Gagarina

Tarcza "Jolanta" w komorze startowej
Tarcza "Jolanta" w komorze startowejMPWiK Warszawa

Autor:mg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawy

Pozostałe wiadomości