"Mam nadzieję, że ten kierowca zobaczy film i zrozumie, jak dużo zaryzykował, a nic nie zyskał"

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kierowca mercedesa wyprzedzał przed przejściem dla pieszych
Kierowca mercedesa wyprzedzał przed przejściem dla pieszych
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plKierowca mercedesa wyprzedzał przed przejściem dla pieszych

Kierowca mercedesa wyprzedził tuż przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziły dwie kobiety. Tylko po to, żeby zatrzymać się kilkanaście sekund później na zamkniętym przejeździe kolejowym. Niebezpieczną sytuację w Rembertowie zarejestrował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Do groźnej sytuacji doszło w czwartek około godziny 15 (godzina z kamerki samochodowej błędnie pokazuje czas) na ulicy Chełmżyńskiej, w pobliżu przejścia dla pieszych przy Gontarskiej.

- Jechałem w kierunku przejazdu kolejowego, nie więcej niż 50 kilometrów na godzinę. Jest to wąska ulica, wzdłuż biegnie chodnik, są też przejścia dla pieszych, a po obu stronach jezdnia jest zabudowana - opisuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Nagle wyprzedził mnie, jadący z dużą prędkością, kierowca mercedesa. Zrobił to tuż przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziły dwie kobiety. Nie wiem, co ten kierowca miał w planach, bo chwilę później i tak musiał się zatrzymać na przejeździe kolejowym. Rogatki były akurat zamknięte - zaznacza nasz reporter.

Kierowca - tak samo jak inni - musiał czekać, aż rogatki z powrotem się otworzą. Na niebezpiecznym manewrze wykonanym kilkanaście sekund wcześniej nie oszczędził więc nawet chwili. Co więcej - jak wskazuje nasz reporter - za przejazdem jest skrzyżowanie, na którym zazwyczaj i tak też trzeba zwolnić. - Mam nadzieję, że ten kierowca zobaczy film i zrozumie, jak dużo zaryzykował, a nic nie zyskał - podsumowuje Węgrzynowicz.

Przypomnijmy: Od 17 września zacznie obowiązywać nowy taryfikator punktów karnych. Wyszczególniono w nim szereg wykroczeń, za które kierowca może otrzymać jednorazowo 15 punktów karnych. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami maksymalna liczba punktów to 10.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nawet 15 punktów karnych za jedno wykroczenie. Zmiany w przepisach na dniach

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości