Piesza potrącona na aktywnym przejściu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plDo wypadku doszło na ulicy Popiełuszki na Żoliborzu

Potrącenie na ulicy Popiełuszki. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala - dowiedział się nasz reporter Lech Marcinczak. Po wypadku zablokowane były dwa pasy jezdni.

Do wypadku doszło po godzinie 17 na jezdni w kierunku centrum przy skrzyżowaniu z ulicą Poli Gojawiczyńskiej.  

Informację potwierdził Rafał Retmaniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. - Skoda potrąciła pieszą. Kobieta, w stanie przytomnym, została przewieziona do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze na miejscu prowadzą swoje czynności - mówił policjant.

Jak zwrócił uwagę reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak, kierowca skody wjechał w kobietę na aktywnym przejściu dla pieszych. - Piesza z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Auto ma uszkodzoną maskę i wybitą przednią szybę - zaznaczył Marcinczak.

I ostrzegał kierowców przed utrudnieniami: - Na miejscu pracują policjanci, którzy zbierają ślady po wypadku. W związku z tym zablokowane są całkowicie dwa pasy na Popiełuszki w kierunku centrum. Kierowcy tędy nie przejadą.

Aktywuje się, gdy zbliża się pieszy

Aktywne przejścia ostrzegają kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów. "Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu wykrywania złożonego z kilku, zsynchronizowanych ze sobą elementów – czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych D-6 z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej" - czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Drogowy podkreślili, że elementy bezpiecznego przejścia, czyli aktywne punktowe elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED, aktywują się tylko w momencie, gdy do przejścia zbliża się pieszy. "To czytelny znak dla kierowcy, który w tym momencie powinien zdjąć nogę z gazu" - zaznaczyli.

mp

Źródło: tvnwarszawa.pl