Wypadek na A2. "Kierująca podczas zmiany pasa doprowadziła do zderzenia"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie samochodów osobowych i ciężarówki na A2

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych i ciężarówki na A2. Po wypadku na autostradzie występowały duże utrudnienia, przejezdny był tylko jeden pas.

- Około godziny 13.15 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na autostradzie A2 pomiędzy węzłem Pruszków i Konotopa. Brały w nim udział dwa samochody osobowe i ciężarówka - informowała Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Policjantka podała też wstępne ustalenia dotyczące okoliczności wypadku: - Kierująca peugeotem, jadąc w kierunku Białegostoku, podczas zmiany pasa ruchu doprowadziła do zderzenia ze skodą. Następnie uderzyła w bariery energochłonne, odbiła się od nich i uderzyła w ciężarowe volvo.

Utrudnienia

W wypadku ucierpiały dwie osoby. - Kierująca peugeotem i jej pasażerka zostały przewiezione do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali na miejscu, byli trzeźwi - zaznaczała Gromek-Oćwieja i ostrzegała kierowców przed dużymi utrudnieniami na autostradzie: - Trzy pasy ruchu są zablokowane, tylko jeden jest drożny. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 17 - mówiła.

W czwartek na trasie S8 doszło jeszcze do trzech innych zdarzeń drogowych. Rano, pomiędzy Wisłostradą a węzłem Marymoncka na jezdni w kierunku Poznania, doszło do wypadku. Motocyklista trafił do szpitala. Z kolei przed południem dwa samochody ciężarowe brały udział w kolizji na S8 w miejscowości Mory pod Warszawą. Do zderzenia doszło też przy węźle Powązkowska.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych przy węźle PowązkowskaMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl